Naujienų srautas

Kultūra2016.12.02 23:40

ŠMC renka geriausią šiuolaikinį jaunąjį menininką

Šiuolaikinio meno centre atidaryta paroda, į kurią pakviesti jaunieji menininkai. Meno institucija kartu su verslu įsteigė premiją geriausiam jaunajam menininkui, kurį išrinks tarptautinė komisija.

Šiuolaikinio meno centre – pirmoji paroda, kuria pradedama nauja tradicija, – pristatoma Lietuvos jaunųjų menininkų kūryba, renkamas geriausias. Parodoje – keturi darbai, kuriuos autoriai sukūrė specialiai šiai erdvei. Pasak parodos kuratorių, menininkus jie atrinko savo nuožiūra, lankydamiesi kitose ekspozicijose, bendraudami su menininkais, stebėdami juos. 

„Mes matėme, kad tam tikras menininkų sukurtų kūrinių intensyvumas ir jų noras kurti meną ir dalyvauti meno lauke, jis buvo toks stiprus, kad mes sugalvojome juos tiesiog pakviesti čia, perkelti šitą dialogą“, – kalbėjo parodos kuratorius Edgaras Gerasimovičius.

„Visi, kurie dalyvauja jau, yra laimėtojai, tačiau pats prizas, kurį įsteigė „JCDecaux“ bus paskirtas specialios komisijos“, – sakė kitas parodos kuratorius Audrius Pocius.

Nugalėtojas bus paskelbtas po dviejų savaičių. Jam atiteks 3000 eurų. Į prizą pretenduoja Kęstutis Montvidas, Beatričė Mockevičiūtė, Ona Juciūtė ir Viltė Bražiūnaitė bei Tomas Sinkevičius.

Pirmą kartą surengtos konkursinės parodos ekspozicijai Šiuolaikinio meno centras pakvietė žinomų architektų porą – Petrą Išorą ir Oną Lozuraitytę.

„Mes pasirinkome ne pridėjimo, o atodangos principą. Ir dabar šitoje tarsi baltojo kubo erdvėje atidengėme sluoksnius, kurie atskleidžia, viena vertus, šitos institucijos daugiasluoksniškumą (laiko prasme) ir atidengia jos senuosius kontekstus, kita vertus, lubų atidengimas nurodo į tam tikras meno industrijos paraštes“, – sakė parodos architektas P. Išora.

Parodos architektai atidengė senųjų grindų fragmentą, kuris mena sovietmetį, kai čia veikė Dailės parodų rūmai. Jie nuėmė ir dalį lubų – paliko atvirą sudėtingą stogo konstrukciją. Taip pat architektai padėjo jauniesiems menininkams kuo įspūdingiau pateikti savo darbus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi