Kultūra

2021.12.08 23:18

„Atvirukai iš Argentinos. Tango žavesys“: orkestras „Trimitas“ su saksofono virtuozu ruošia ypatingą vakarą

Inesa Rinkevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.08 23:18

Pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ruošiasi ketvirtadienio koncertui „Atvirukai iš Argentinos. Tango žavesys“. Kompozitoriaus Astoro Piazzollos šimtmečiui skirtą programą kartu su orkestru atliks pirmąkart Lietuvoje viešintis sopraninio saksofono meistras Andersas Paulssonas.

Pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ ir švedų saksofonininko Anderso Paulssono atliekamas „Libertango“ – vienas garsiausių kompozitoriaus Astoro Piazzolos, išpopuliarinusio tango muziką, kūrinių.

„Įdomu tai, kad Piazzolla iš pradžių norėjo būti klasikinės muzikos kompozitoriumi, mokėsi Paryžiuje pas Nadią Boulanger. Buvo gabus, bet jo mokytoja sakė: „Turėtum kurti savo, argentinietišką, tango“. Ir ką jis padarė? Išvystė tango į naują meno formą – „tango nuevo“, naująjį tango. Tango įgijo simfoninę formą, turinį. Ir vis tiek išlaikė kontaktą su plačiąja publika. Tai – muzika ne tik elitui, bet kiekvienam“, – sako A. Paulssonas.

Koncerte „Atvirukai iš Argentinos. Tango žavesys“ pasirodys ir sopraninio saksofono meistras Anders Paulsson

Būtent 8-ajame dešimtmetyje sukurtas kūrinys „Libertango“ ir žymi A. Piazzollos perėjimą nuo klasikinio į „naująjį tango“. Koncerto, kuriame skambės šis kūrinys, solistas – švedas A. Paulssonas – laikomas sopraninio saksofono meistru.

„Kuris pasižymi ypatingomis techninėmis galimybėmis groti aukščiausiame saksofono registre, sakyčiau, ekstremaliame registre. Galbūt net reiktų pavadinti – tai yra koloratūrinio soprano atlikėjas“, – teigia orkestro vadovas Antanas Kučinskas.

Kartu su orkestru A. Paulssonas atliks ne tik Piazzollą. Koncerte „Atvirukai iš Argentinos. Tango žavesys“ taip pat skambės Reedo, Gershwino, Stravinskio, Sandströmo ir kitų kompozitorių kūriniai.

„Kodėl pasirinkome šią muziką? Viena vertus, dėl svečio, mano draugo Anderso Paulssono, turinčio platų klasikinį ir šiuolaikinį repertuarą. Kita vertus, todėl, kad mūsų orkestras keičiasi – siekia tapti simfoniniu pučiamųjų instrumentų orkestru. Mūsų tikslas – per penkerius metus tapti vienu iš 10-ies geriausių simfoninių pučiamųjų instrumentų orkestrų pasaulyje. Ir tą kelionę pradedame grodami įdomesnius kūrinius“, – sako orkestro meno vadovas, vyriausiasis dirigentas Leifas Karlssonas.

A. Piazzolla ir jo tango, anot orkestro meno vadovo, įdomus tuo, kad šioje muzikoje vienu metu susipina daug ir kontrastingų emocijų. Todėl jis visuomet žavi ne tik muzikantams, bet ir klausytojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt