Kultūra

2021.12.08 16:27

Kryme mokymus vedusio pianisto Vilniuje neišgirsime: po LRT RADIJO žinios Dijevą keičia kitas atlikėjas

Asta Martišiūtė, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.12.08 16:27

Po LRT RADIJO pranešimo atšaukiamas rusų pianisto Andrejaus Dijevo pasirodymas. LRT RADIJAS išsiaiškino, kad šis pianistas vedė mokymus aneksuotoje Ukrainos dalyje – Kryme.

Andrejaus Dijevo ir dar dviejų Rusijos muzikantų koncertas turėjo įvykti gruodžio 18 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Bažnyčią, kurioje rengiami koncertai, panaudos teise valdo Vilniaus mokytojų namai, jų vadovė Zita Žepnickienė sako, kad bažnyčioje neįvyks nė vienas koncertas atlikėjo, kuris demonstruoja paramą Ukrainos teritorijų aneksijai.

„Reaguodami į šią infornaciją, mes kreipėmės į „Slavų tradicinės muzikos mokyklos“ direktorę ir išreiškėme savo nuomonę, kad mes nepalaikome tos pozicijos ir nepritariame nuomonei, kad A. Dijevas koncertuotų šiame renginyje, Šv. Kotrynos bažnyčioje“, – LRT RADIJUI sakė Vilniaus mokytojų namų direkotrė Z. Žepnickienė.

Ji tvirtino, jog organizatorių buvo paprašyta susisiekti su atlikėju ir nekviesti jo į šį koncertą. „Nes Mokytojų namų pozicija, kad mes palaikome suverenią Ukrainos valstybę“, – LRT RADIJUI sakė Vilniaus mokytojų namų direktorė.

Pianistas A. Dijevas ir jo mokiniai buvo apgyvendinti Ukarinos Radai anksčiau priklausiusioje sanatorijoje Jaltoje, dabar ją tieisogiai valdo Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracija. Sanatorijai ir su ja susijusiems asmenims taikomos ES sankcijos, tačiau Lietuvoje jam buvo išduoti visi leidimai koncertuoti.

Vizą į Lietuvą muzikantui išdavė Vidaus reikalų ministerijai pavaldus Migracijos departamentas, leidimą yra išdavusi ir Kultūros ministerija, kuri turi įvertinti, ar atvykstantis atlikėjas yra įvykdęs keliamus reikalavimus dėl vakcinavimosi nuo koronaviruso.

„Mes pakeitėme pianistą, nes mes nežinojome, kad jis dalyvavo Kryme meistriškumo kursuose. Kai apie šią situaciją sužinojome, pianistą pakeitėme. Atvažiuos pianistas iš Austrijos“, – sakė „Slavų tradicinės muzikos mokyklos“ vadovė Irena Zacharova.

Ji neatskleidė, koks konkrečiai muzikantas pakeis pianistą A. Dijevą, nes sakė bijanti, kad iki koncerto gali pasirodyti, kad ir šis muzikas netinkamas. Tačiau ji užtikrino, kad su A. Dijevą pakeitusiu muzikantu „viskas gerai“.

Reklamoje apie muzikanto pakeitimą dar nepaskelbta, nurodoma, kad koncertuos A. Dijevas. Dalis bilietų į renginį jau parduota.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt