Kultūra

2021.12.06 13:01

Orkestras „Trimitas“ ir saksofono virtuozas kviečia pasinerti į svajingą tango šokio sūkurį

LRT.lt2021.12.06 13:01

Įsibėgėjant šventinių renginių šurmuliui, gražiausių metų švenčių proga Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, šį sezoną pristatęs jau ne vieną įspūdingą ir klausytojus pakerėjusį renginį, gruodžio 9 d., 19 val. „Vaidilos“ teatre kviečia išgirsti ypatingą šventinį koncertą „Atvirukai iš Argentinos | Tango žavesys“, rašoma orkestro pranešime žiniasklaidai.

Greta magiškojo Astoro Piazzollos koncerte skambės Alfredo Reedo, George`o Gershwino, Igorio Stravinskio, Charles Gounod bei kiti kūriniai – savitas reveransas tango. Vakaro solistas – švedų sopraninio saksofono meistras Andersas Paulssonas, laikomas vienu ryškiausių šio instrumento ambasadorių pasaulyje.

Esti muzikos stilių, kurių ambasadoriai dažnai tampa ir stiliaus sinonimu. Šiemet minime argentiniečių kompozitoriaus Astor Piazzollos (1921–1992), tango krikštatėvio, šimtmetį. Neabejotiną įtaką šio stiliaus populiarumui turėjęs muzikas aktualus iki pat šių dienų – tango stiliaus atmainų bei variacijų gausu ir šiuolaikinių kompozitorių kūriniuose. Prie orkestro „Trimitas“ prisijungsiantis solistas Andersas Paulssonas, debiutavęs Niujorko „Carnegie“ salėje 1992-aisiais metais, yra vertinamas už ypatingą skambesį ir platų veiklos spektrą.

Jo meistriškumas įkvėpė daugiau nei penkiasdešimt kompozitorių specialiai sukurti tiek kamerinius, tiek orkestrinius kūrinius, o dar apie trisdešimt naujų premjerų planuojama artimiausiu metu. Solistas apkeliavo daugybę pasaulio šalių, koncertavo žymiausiose salėse: Berlyno filharmonijoje, „Alice Tully Hall“, Liuksemburgo filharmonijoje, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir kt.

Taip pat bendradarbiavo su tokiais orkestrais kaip Stokholmo karališkasis filharmonijos orkestras, Geteborgo simfoninis orkestras, Sankt Peterburgo filharmonijos orkestras ir kt. Atlikėjas vertinamas ne vien už platų klasikinį ir šiuolaikinį repertuarą, tačiau taip pat ir už įvairius projektus su džiazo atlikėjais.

Orkestrui diriguos meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Leifas Karlssonas (Švedija), jau spėjęs pelnyti lietuvių klausytojų simpatijas. Jo interpretacijos – it gaivaus oro gūsis, o ilgametė patirtis vadovaujant įvairiems pasaulio orkestrams byloja apie aukštus tarptautinius atlikimo standartus. Pastaruoju metu orkestras „Trimitas“ pristato novatoriškas programas, formuoja šiuolaikišką orkestro skambesį bei garso estetiką.

Anot dirigento Leifo Karlssono, „programa, kurią klausytojai išgirs gruodžio 9 d., tikriausiai yra viena nuotaikingiausių šiame koncertiniame sezone, tačiau tai nereiškia, jog tai – paprasta muzika. Tango, priešingai, yra stilius, reikalaujantis ypatingos pajautos ir neformalaus santykio su garsu.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt