Kultūra

2016.11.25 22:59

Festivalis „Imbiero vakarai“ šiemet skirtas rašytojo J. Kunčino 70-mečiui

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.11.25 22:59

Septintieji trumposios prozos skaitymai – festivalis „Imbiero vakarai“ – šiemet skirtas artėjančiam rašytojo Jurgio Kunčino 70-mečiui. Festivalio pagrindinis prizas, Jurgio Kunčino premija, už geriausią trumposios prozos kūrinį įteikta Tomui Vaisietai už kūrinį „Tirštėjanti raudona“.

Festivalyje trumpąją prozą skaitė apie 10 autorių: Agnė Žagrakalytė, Rolandas Rastauskas, Birutė Jonuškaitė, Tomas Vaisieta, Danutė Kalinauskaitė, Vytautas Varanius, Aistė Kisarauskaitė ir kiti.   

Daugiau nei pusės jų kūriniai per pastaruosius penkerius metus Metų knygos rinkimuose buvo geriausių knygų penketukuose. 

„Mes visą laiką norime ,kad būtų gyva ta Jurgio dvasia, šiek tiek „kreizo“. Ir rimti dalykai, ir tas imbieras, ir iš kulinarinės pusės irgi, ir kvapai, ir skoniai – viskas susipina į vieną imbierinę dvasią po Jurgio Kunčino ženklu“, – sako Alytaus miesto J. Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė.

Eseisto ir vertėjo, poeto J. Kunčino premija už geriausią trumposios prozos kūrinį įteikta T. Vaisietai už kūrinį „Tirštėjanti raudona“, publika savo simpatijų prizą skyrė Rolandui Rastauskui. 

J. Kunčinui atminti „Imbiero vakarai“ festivalis Alytuje pradėtas rengti prieš dvylika metų. Vienas ryškiausių atkurtos Lietuvos nepriklausomybės prozininkų paliko septynias apsakymų ir novelių vaikams knygas, šešis romanus.

Prozininkas J. Kunčinas kūrybinį kelią pradėjo nuo poezijos. Nauja, po daugiau nei 20 metų pertraukos, J. Kunčino eilėraščių rinktinė bus išleista vasarį – joje apie 400 eilėraščių.

„Jis parašė tos poezijos iš tikrųjų daug, poezija labai įvairi, skirtinga. Yra ir humoristinė-satyrinė, ir vaikams skirta poezija, taip pat ir rimtoji, ji ir tematiškai, ir stilistiškai tikrai labai įvairi“, – pasakoja Rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas.          

J. Kunčino 70-osios gimimo metinės bus minimos sausį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.