Kultūra

2021.12.03 15:43

Retai, bet pasitaiko: netikėtumas suplanavusiems vakarą kino teatre – „filmas neatvyko“

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2021.12.03 15:43

Gruodžio 3 dieną kino teatre „Forum Cinemas“ turėjo būti parodyta premjera „Bajirao Mastani“ („Bažirao Mastani“). Nusipirkusieji bilietus netikėtai sulaukė skambučių telefonu ir elektroninių laiškų – premjera nukeliama, platintojai nespėjo atsiųsti filmo.

Pasak „Forum Cinemas Vingis“ vadovo Gintaro Plytniko, tokių situacijų kino teatro istorijoje jau yra buvę, bet jų pasitaiko retai.

Anot jo, platintojai „Eros Fz LLC“, kurie platina indišką kiną, šį sykį filmą siuntė nuo pat savaitės vidurio, bet taip visos reikiamos medžiagos ir neatsiuntė. „Tikriausiai nesugebėjo suformatuoti subtitrų, paaiškėjo, kad netinka subtitrai. Pradėjo siųsti ir suprato, kad su failais kažkas negerai“, – LRT.lt teigia G. Plytnikas.

„Atsiprašome žiūrovų“, – sakė jis. Anot pašnekovo, premjera perkeliama savaitei. Kitos savaitės pradžioje platintojai turės atsiųsti filmą iš naujo. Kino teatro vadovas viliasi, kad jiems pavyks. Tuomet žiūrovai turės galimybę rinktis – atsiimti pinigus ar keliauti į nukeltą premjerą.

„Jei kitą savaitę viskas pavyks, nurašysime tą klaidą, jei bus paklausa, geras žiūrimumas, ir toliau su jais bendradarbiausime. Sakykime, kad masinės indų filmų scenos netilpo į interneto laidus“, – juokauja pašnekovas.

Anot jo, nereikia kurti sąmokslo teorijų, tai yra techninė problema: „Nėra taip, kad koks Tinkis Vinkis nusipirko juostą, tai yra žinomi, patyrę platintojai.“

Filmo veiksmas vyksta 18 a. pradžioje. Marata Pešva Bažirao, vedęs Kašibai, iki ausų įsimyli kitą moterį Mastani ir jų meilė tampa beveik šventa. „Išvyskite jų kovą išlikti kartu, kur istorinė Bažirao ir Mastani meilės drama kviečia pažvelgti į visuomenės, kuri yra stipriai suvaržyta normų, karą“, – rašoma filmo anonse. Filmas sukurtas 2015 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt