Kultūra

2021.11.30 22:42

Vilniaus Rotušėje – Kisarauskaitės paroda „Tobula vieta gyventi“

Inesa Rinkevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.11.30 22:42

Vilniaus Rotušėje menininkė Aistė Kisarauskaitė ruošiasi parodai „Tobula vieta gyventi“. Telefonu užfiksuotose nuotraukose – neįrengti arba dar tik statomi butai. Menininkė žvelgia į tai, kokią ateitį perkame, jos realiai nematydami, o tik įsivaizduodami.

Tai - vienas pirmųjų ir vienas pigiausių butų, kuriuos menininkė Aistė Kisarauskaitė prieš porą metų aplankė pradėjusi projektą „Tobula vieta gyventi“. Idėja kilo prasidėjus pirmajam karantinui ir kone visai veiklai persikėlus tarp namų sienų, kai ypač svarbi tapo gyvenamoji aplinka.

Panorama. Brangsta ir dujos ir elektra – už pastarąją mokėsime dešimtadaliu brangiau, už dujas – trečdaliu

„Taip pat man kilo tokių minčių apie vaizdus, kurių nematom, apie mūsų vaizduotę, ką įsivaizduojam. Tai sintezė šito: žiūrėjimo į sieną ir galvojimo apie svajones ir apie vaizduotės veiklą, ir gavosi šitas projektas“, – sako menininkė.

Būtent svajonių skatinimu paremtos ir menininkės dėmesį patraukusios statomų gyvenamųjų namų reklamos, jų šūkiai. Pavyzdžiui, „Gyvenkite kaip atviruke“, „Čia nutinka tikras gyvenimas“, „Viskas, ko reikia Jūsų laimei“.

„Ir, tiesą sakant, mes labai dažnai perkam tą ateitį. Perkam batus, su kuriais nueisim į vakarėlį. Kainos, aišku, išaugo beprotiškai, bet mane turbūt labiau šokiruoja ne kainos, bet išparduoti nepastatyti namai. Tai tikrai stebina, nes ten tu negali patirti nieko, negali suprasti, ar tilpsi į kambarį, ar ta erdvė bus...“, – sako Aistė Kisarauskaitė.

Fotografuodama šiuos vaizdus, menininkė apsimetė, kad ieško būsto.

Tuščios erdvės ir betono estetika, anot menininkės, turi savito žavesio, todėl ji planuoja tęsti projektą, ieškoti butų, siekdama patirti dar neapgyvendintas erdves. Vėliau šis projektas, anot A. Kisarauskaitės, galėtų virsti knyga.

Paroda Vilniaus Rotušėje atidaroma rytoj.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt