Kultūra

2021.12.01 15:34

Ilgametis Nacionalinio dramos teatro darbuotojas Mindaugas Jusčius išlydėtas į paskutinę kelionę

LRT.lt2021.12.01 15:34

Lapkričio 26 dieną po sunkios ligos mirė Lietuvos nacionalinio dramos teatro režisierių asistentas Mindaugas Jusčius. „Tai žmogus, kuris procese yra artimiausias režisieriui, ant kurio pečių gula visa atsakomybė. Miršta senasis teatras ir man labai jo gaila“, – tvirtino režisieirus Oskaras Koršunovas.

Atsisveikinti su velioniu buvo galima gruodžio 1d. Vilniaus laidojimo rūmuose, laidota Karveliškių kapinėse.

M. Jusčiaus bendražygis ir draugas režisierius Oskaras Koršunovas savo feisbuko įraše teigė: „Daug buvo visko – sklidinų ir tuščių taurių, sėkmingų premjerų ir gastrolių. Buvo ir pravalų. Tai žmogus, kuris procese yra artimiausias režisieriui, ant kurio pečių gula visa atsakomybė, kuris ateina iš aktorių stovyklos, bet niekada, bent jau tokie kaip Mindaugas, neišduoda režisieriaus ir geriau už režisierių žino, spektaklis bus sėkmė ar pravalas“.

Anot O. Koršunovo, režisieriaus padėjėjas „lieka su tuo spektakliu ir neša jį per visą jo repertuarinį gyvenimą kaip pergalės vainiką arba kaip kryžių“.

„Senasis teatras miršta nebe estetine prasme, bet realiai. Miršta didieji, kaip Eimuntas Nekrošius ar Laimonas Noreika. Miršta ir mažieji, ant kurių pečių stovėjo tie didieji. Miršta senasis teatras ir man labai jo gaila“, – tvirtino O. Koršunovas.

M. Jusčius taip pat dirbo aktoriumi, vaidino daugelyje LNDT spektaklių. Jis dirbo su beveik visais LNDT režisieriais. „Tai buvo tikras teatro žmogus, pergyvenęs už kiekvieną teatro atodūsį, niekada nepailstantis ir nesiilsintis“, – apie kolegą sakė O. Koršunovas.

Režisierių asistentu M. Jusčius LNDT dirbo 33 metus – nuo 1988 metų. „Jis buvo vienas iš žiūrovams nematomų teatro žmonių, tarsi jungtis tarp režisierių, aktorių ir techninio personalo“, – rašoma LNDT įraše feisbuke.

Jis prisidėjo prie daugybės, visiems gerai žinomų spektaklių tokių kaip „Išvarymas“, „Tartiufas“, „Atžalynas“, „Trys seserys“, „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, „Miegantys“, „Alisa“, „Julija“ atsiradimo, vesdavo spektaklių repeticijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt