Kultūra

2021.11.29 09:44

Prezidentas ir premjerė pasveikino menininkę Svajonę Stanikienę jubiliejaus proga

LRT.lt2021.11.29 09:44

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę, kūrybinio dueto SetP Stanikas narę, menininkę Svajonę Stanikienę 60-ojo jubiliejaus proga.

G. Nausėda: savąja kūryba daugiau klausiate

„Savąja kūryba daugiau klausiate, nei pateikiate atsakymų: rodosi, būtent toks kalbėjimo būdas Jums leidžia išskleisti universalias žmogaus būties temas, kurias išreiškiate įvairialypėmis, tačiau vienodai meistriškai valdomomis vizualiojo meno medijomis ir technikomis“, – rašoma valstybės vadovo sveikinime.

Prezidentas padėkojo menininkei už duete SetP Stanikas kartu su vyru Pauliumi garsiai ir plačiai pasaulyje sklindantį Lietuvos vardą, taip pat – už didžiųjų pasaulio klausimų ir temų kėlimą ir vystymą Lietuvoje.

Stanikienei prezidentas palinkėjo sveikatos, neišsenkančių idėjų ir tolesnės kūrybinės pilnatvės.

I. Šimonytė: geba ir šokiruoti, ir žavėti

„Gerbiamoji Svajone Nenartavičiūte-Stanikiene, nuoširdžiai sveikinu Jus gražaus 60-ojo jubiliejaus proga. Jūsų kuriamas vizualusis menas geba ir šokiruoti, ir žavėti, jis užduoda daugybę reikšmingų provokuojančių klausimų. Esate talentinga, ryžtinga ir atvira pasauliui asmenybė. Linkiu neblėstančio kūrybinio polėkio ir kasdienių atradimų“, – sakoma premjerės sveikinime.

S. Kairys kviečia dažniau sugrįžti

Tarpdisciplininio meno kūrėją sveikina ir kultūros ministras Simonas Kairys. „Jūsų kūrybinis kelias yra fenomenalus, kaskart sugebantis nustebinti netikėtais posūkiais, žaismingomis provokacijomis, plečiantis vizualiųjų menų sampratą. Dėkodamas už mūsų kultūros garsinimą pasaulyje, norėčiau palinkėti, kad tas kelias iš Paryžiaus kuo dažniau atvestų į Lietuvą, kur visada laukia Jūsų talento gerbėjai, vertinantys, kaip kūrybiškai žaismingai galima kalbėti apie amžinuosius egzistencinius dalykus“, – teigia kultūros ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt