Kultūra

2021.11.27 13:10

„Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“: kodėl fortepijono žvaigždė Saskia Giorgini laipioja medžiais?

LRT.lt2021.11.27 13:10

Laidų ciklas „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus” kviečiai susipažinti su intelektualiąja Saskia Giorgini – fortepijono virtuoze, pasaulio piliete, garsių tarptautinių konkursų laureate.

Savąjį muzikinio kelio pasirinkimą fortepijono žvaigždė apibūdina taip: ,,Niekas žmogaus neužaugina taip, kaip muzika – ji ir neišsenkantis įkvėpimo šaltinis, ir maitintoja, ir guodėja''.

Jautrios sielos ir begalinės gelmės pianistė pastaruoju metu daug koncertuoja kaip akomponiatorė - bendradarbiauja su išskirtinio talento ir intelekto britų tenoru Ian Bostrige, kurį garsi operos solistė, laidos „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus” idėjos autorė, vedėja bei prodiuserė Nomeda Kazlaus jau pernai metų sezone pristatė Lietuvos nacionalinės televizijos žiūrovams.

Ian Bostrige ir painistės atliekama Franco Šuberto „Žiemos kelionė'' tapo Saskios Giorgini vizitine kortele ir kelione, kurioje muzikiniai atradimai prilygsta dvasiniams ieškojimams, lydintiems ją nuo mažų dienų.

Medžių viršūnėse pasiklysta ne tik vėjas, bet ir mintys bei muzika - tą pajuto Saskia Giorgini, augdama tėvų namuose atokioje sodyboje.

Čia medžių lajose ji rasdavo priebėgą ir galbūt išsiugdė savo ypatingą santykį su pasauliu.

Išlipti iš savo medžio ir pasinerti į muziką, kuri sukuria harmoniją tarp gamtos ir savojo neramaus Aš.

Ideali bendrysė su muzika, kad suvaldytų skubančių minčių srautą: „Tai lyg psichoterapija'', - sako garsi pianistė.

Daug klausimų apie save ir pasaulį kelianti Saskia Giorgini atsakymus rado ir lietuvių kilmės lenkų rašytojo Witoldo Gombrovičiaus knygose: „Čia radau atsakymą ir tai mane nuramino“, – sako ji.

Apie muziką motinos įsčiose, vaikystės pabėgimus į medžių lają, tiksliuosius mokslus, meilės paieškas, Turino magiją išvykus ir iškilaus lietuvių kilmės lenkų rašytojo Witoldo Gombrovičiaus knygų pamokas laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ lapkričio 27 d. 18.30 val. per LRT Plius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt