Kultūra

2021.11.27 09:20

Būdamas 91 metų mirė legendinis Brodvėjaus kompozitorius Stephenas Sondheimas

ELTA2021.11.27 09:20

Penktadienį, būdamas 91 metų amžiaus, mirė legendinis Brodvėjaus dainų autorius Stephenas Sondheimas, plačiai pripažįstamas kaip padaręs revoliuciją Amerikos muzikiniame teatre.

S. Sondheimas – dainų tekstų autorius ir kompozitorius, žinomas tokiais kūriniais kaip „Vestsaido istorija“ ir „Svynis Todas“ – mirė staiga savo namuose Konektikuto valstijoje kitą dieną po Padėkos dienos, kurią šventė su draugais, sakė jo advokatas F. Richardas Pappas.

Bernardo B. Jacobso teatre Brodvėjuje statomo S. Sondheimo miuziklo „Kompanija“ publicistas Rickas Miramontezas patvirtino žinią naujienų agentūrai AFP. „Praradome muzikinio teatro Shakespeare‘ą“, – sakoma „Kompanijos“ direktorės Marianne Elliott pareiškime, pasidalintame spektaklio tviterio puslapyje. Prieš pasirodymą M. Elliott ir aktoriai išėjo į sceną ir kartu su atsistojusia publika ovacijomis pagerbė dainų autorių.

Lauke prie teatro vienas lankytojas Mike'as Morrisas sakė: "Tai eros pabaiga. Tai žmogus, sukėlęs revoliuciją Amerikos muzikiniame teatre." Kitas teatro žiūrovas Austinas Philemonas pavadino S. Sondheimą „monumentalia asmenybe muzikos teatro istorijoje“.

Gimęs 1930 m. kovo 22 d. Niujorke, S. Sondheimas nuo mažens užsiėmė muzikiniu teatru, nors abu jo tėvai dirbo mados srityje. Septynerių pradėjo groti pianinu. Proveržis Brodvėjuje įvyko 1957 m. su „Vestsaido istorija“, o po dvejų metų sekė „Čigonas“.

„Vestsaido istorija“ du kartus pritaikyta filmui, pirmą kartą 1961 m., pagrindinį vaidmenį atliko Rita Moreno. Antrajame, kuris turėtų pasirodyti gruodžio pradžioje, pagrindinius vaidmenis atlieka Anselis Elgortas ir naujokė Rachel Zegler.

Per daugiau nei penkis dešimtmečius trukusią karjerą S. Sondheimas laimėjo aštuonis „Grammy“, aštuonis „Tony“ apdovanojimus, įskaitant specialų prizą už viso gyvenimo nuopelnus teatre, vieną „Oskarą“ ir „Pulitzerio“ apdovanojimą. Jis buvo nominuotas daugybei kitų „Grammy“ ir „Tony“ apdovanojimų, taip pat dviem „Auksiniams gaubliams“.

„Ačiū Viešpačiui, kad S. Sondheimas gyveno iki 91 metų, tad turėjo laiko parašyti tokią nuostabią muziką ir PUIKIUS dainų tekstus!“, - tviteryje paskelbė dainininkė Barbra Streisand.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt