Kultūra

2021.11.27 17:09

Jurgos Ivanauskaitės piešinių motyvais: sostinės Tibeto skvere atidengta sienų tapybos kompozicija

LRT.lt2021.11.27 17:09

Lapkričio 27 d. ant transformatorinės pastato Tibeto skvere Vilniuje atidengta dailininkės Jurgos Užkurnytės sienų tapybos kompozicija „Prieglobsčio link“, sukurta Jurgos Ivanauskaitės kūrinių motyvais.

Kompozicija sukurta Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos, dailininkės ir keliautojos Jurgos Ivanauskaitės (1961–2007) tapybos kūrinių motyvais ir yra skiriama jos atminimui.

„Šiandien Tibeto skveras yra organiškai į erdvinį, architektūrinį ir kultūrinį miesto audinį įsiliejusi gyvybinga, miestiečių ir turistų pamėgta vieta ant Vilnios kranto. Tačiau grafičiais vandalų nuolat darkytos sienos pastebimai sumenkindavo išskirtinę šio skvero vertę ir įvaizdį. Todėl J. Ivanauskaitės dailės darbų motyvai puikiai prisidės prie Tibeto skvero auros ir šioje vietoje kryptingai kuriamos orientalinės tematikos“, – sako dar vieną „Kuriu Vilnių“ kūrinį sostinei dovanojanti menininkė.

Kompozicijos pristatyme skaitytos Jurgos Ivanauskaitės kūrybos ištraukos. Renginį organizavo VšĮ „Tibeto namai“ ir VšĮ „Azijos menų centras“.

Užupyje, Malūnų gatvėje, esančiame Tibeto skvere kasmet organizuojami kultūriniai renginiai. Pavasarėjant čia tradiciškai minimi Tibeto Naujieji – kuriamos ledo skulptūros. Čia vyksta ir Gatvės muzikos dienos, Kultūros nakties renginiai. 2013-aisiais ir 2018-aisiais skvere lankėsi jo Šventenybė Dalai Lama XIV. Čia auga jo pasodinta „Everest“ rūšies obelaitė.

„Prieglobsčio link“ yra vienas iš 12 naujų „Kuriu Vilnių“ projektų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt