Kultūra

2021.11.25 16:19

Prisistato naujas ansamblis: debiutiniame koncerte – violončelininkų penketukas

LRT.lt2021.11.25 16:19

Penkios violončelės scenoje ir intriguojanti programa – būtent tai žada debiutinis naujo violončelininkų ansamblio „Cello Club“ koncertas „Company“, kuris gruodžio 21 d., 20 val., vyks kultūros bare „Kablys“, rašoma „Kalbio“ pranešime žiniasklaidai.

Ansamblio nariai, profesionalūs violončelininkai Povilas Jacunskas, Domas Jakštas, Arnas Kmieliauskas, Evaldas Petkus ir Rokas Vaitkevičius prisistato kaip universalus, platų repertuarą atliekantis ansamblis – nuo klasikos iki minimalistinės, šiuolaikinės akademinės muzikos ar džiazo muzikos aranžuočių.

Ansamblio pavadinime, reiškiančiame „violončelių klubą“, užkoduota atvirumo žinutė, neįsipareigojant vienam sąstatui, ir paliekant laisvę tiek įvairiems programiniams, tiek ansamblio sudėčių pasirinkimams. Visi penki „Cello Club“ nariai – šiandien aktyviai Lietuvos scenoje veikiantys muzikai.

Povilas Jacunskas ir Arnas Kmieliauskas yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro nariai, Domas Jakštas – Šv. Kristoforo kamerinio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris, Evaldas Petkus groja Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre, o Rokas Vaitkevičius yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro violončelių grupės koncertmeisteris. Violončelininkai taip pat yra ir kamerinių ansamblių, tokių kaip styginių kvartetai „Mettis“, „Chordos“, fortepijoninio trio „FortVio“, šiuolaikinės muzikos ansambliai „Synaesthesis“ ir „Twenty Fingers Duo“ nariai.

„Kartu su kolegomis idėją suburti naują violončelininkų ansamblį nešiojomės jau kelerius metus, todėl su nekantrumu laukiame debiutinio „Cello Club“ koncerto, kuriame pagaliau galėsime prisistatyti klausytojams. Koncerto programą dėliojome ir jai ruošėmės labai atidžiai. Kadangi esame naujas kolektyvas, vienas pagrindinių kriterijų buvo atlikti muziką neribojant savęs epochomis ar žanrais. Tad koncerte bus galima išgirsti tiek melancholiškų melodijų, tiek energingų ritmų, improvizacijų ar sakralaus minimalizmo. O šalia pasaulyje pripažintų kompozitorių kūrinių atsidūrė ir specialiai mūsų ansambliui parašyta lietuvių kūrėjo Dominyko Digimo kompozicija. Tai – ne atsitiktinumas, o žinutė, kad vienas mūsų ansamblio tikslų – prisidėti prie lietuvių kūrybos sklaidos Lietuvoje ir pasaulyje“, – pasakoja „Cello Club“ narys, violončelininkas Arnas Kmieliauskas.

Į savo debiutinio koncerto programą „Cello Club“ įtraukė gerai žinomus, tačiau skirtingus muzikos stilius atstovaujančius kūrinius. Koncerte – vieno žymiausių šiandienos kūrėjų, Maxo Richterio kompozicija „On The Nature of Daylight“, legendinio dirigento ir kompozitoriaus Leonardo Bernsteino „Simfoniniai šokiai“ iš miuziklo „Vestsaido istorija“, giliaminčio kompozitoriaus Johno Tavenerio „The Lamb“.

Taip pat nuskambės ir tikra koncertų salių klasika – Samuelio Barberio „Adagio“ styginiams, ištraukos iš Piotro Čaikovskio baleto „Gulbių ežeras“, Edwardo Griego „Pero Giunto“, minimalizmo patriarcho Philipo Glasso kūriniai. Visiškai naują kūrinį specialiai „Cello Club“ rašo vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos muzikos balsų, kompozitorius Dominykas Digimas.

Violončelininkų ansamblio „Cello Club“ debiutinis koncertas gruodžio 21 d., antradienį, 20 val. kultūros bare „Kablys“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt