Naujienų srautas

Kultūra2016.11.18 19:33

Per Neringos miesto šventę sieks rekordo

Visą lapkritį Neringoje vyksta renginiai, skirti 55-erių metų miesto įkūrimo sukakčiai paminėti, tačiau šį savaitgalį rengiama ypač daug linksmybių ir netgi neįprastų vaišių atvykusiems į pajūrio kurortą.

1961-ųjų lapkričio 15-ąją ne vieną šimtmetį gyvavusios Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės gyvenvietės, tuometės valdžios įsaku buvo sujungtos į vieną administracinį vienetą ir pavadintos Neringos vardu. Nurodoma, kad naujojo miesto vardas kilęs iš legendos apie „Naglį ir Neringą“.

„Žinoma, kad prieškariu šitą legendą žmonės žinojo, tačiau kuršių Neriją neretai vadindavo Kuršių Neringa. Yra vokiška forma Kurše Nerum. Įkūrus miestą 1961 metais miestas buvo pavadintas Neringa, o pusiasaliui suteikti atskirti vardai“, – kilmę aiškino žurnalistė Raimonda Meyer.

Pirmųjų miesto vadovų pastangomis Neringa buvo aprūpinta elektros energija, telefono ryšio linijomis, plėtojama gyvenamųjų namų statyba.

„Tuo metu buvo žvejyba ir miškininkystė pagrindinės veiklos. Žmonės gyveno labai sunkiai ir varganai. Apjungus gyvenvietes ir skyrus finansavimą kelių, uosto, miškų, žuvininkystės ūkio įrengimui, žmonėms gyvenimas palengvėjo. Todėl, kad atsirado darbo, pajamos, maisto“, – tikino Neringos meras Darius Jasaitis.

Šventiniai renginiai, skirti Neringos miesto gimtadieniui, prasidėjo penktadienio vakarą, jų netrūks ir šeštadienį.

Atvykusieji į Neringą taps ir istorinio įvykio liudininkais – bus siekiama ilgiausio vėtrungės vėliavos rekordo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi