Kultūra

2016.11.18 00:01

Chorinės ir elektroninės muzikos dermė – „Polifonijos“ elektroninėse mišiose

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.11.18 00:01

Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“ repetuoja elektronines mišias „Aš valgau saulę ir geriu lietų“. Jų autorius kompozitorius ir didžėjus Svenas Helbigas kūrinyje sujungia chorinę ir elektroninę muziką.

Pirmosios repeticijos vyksta Šiauliuose. Dainininkai ne tik giedos sakralinę muziką, bet ir balsais bei kūnais turės imituoti lietų, griaustinį, vėją, jūros ošimą ir kitus gamtos garsus. Iš šių muzikos ir garsų dermės išsivysto dešimt kompozicijų. Pasak mišių autoriaus, jose stengėsi sujungti amžinąsias vertybes ir šiuolaikines technologijas. 

„Tikiuosi užmegzti diskusiją, ar įmanoma naudojant šiuolaikines technologijas išsaugoti amžinąsias vertybes jų nesupriešinant. Jau pirmoje repeticijoje „Polifonijos“ choristai profesionalumu ir požiūriu į darbą mane sužavėjo“, – pasakoja kompozitorius Svenas Helbigas.

Kompozitorius sako, kad šis kūrinys nėra konceptualus darbas, sukurtas įrašų studijai, jis atgyja tik  koncertų salėje ir gyvena darnoje su choro skambesiu bei jo paties kuriama gyvo garso elektronine muzika. 

„Tai nauja patirtis chorui, nes pirmą kartą choras akapela derinamas su elektronika. Manau, kad ir dainininkams įdomu, ir kompozitoriui, ir tam, kuris  diriguoja, yra malonu tai atlikti“, – sako dirigentas Gintautas Venislovas.

Giedoti mišias Polifonijos choristams ne naujiena – jos sudaro didžiąją  repertuaro dalį, bet elektroninės mišios chorui – žingsnis pirmyn.

„Tie, kas ateis į koncertą, galės pamatyti, kaip naujosios technologijos senus dalykus keičia į gerą – mes nuo gyvenimo nepasislėpsime, turime jį priimti, bet yra dvasiniai dalykai, kuriuos turime išsaugoti“, – kalba valstybinio choro „Polifonija“ vadovė Nijolė Saimininkienė.

Kompozitorius su šiuo savo projektu yra apkeliavęs nemažai šalių, šeštadienį elektroninės mišios „Aš valgau saulę ir geriu lietų“ skambės Valdovų rūmuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.