Kultūra

2016.11.17 11:35

„Vilnius Mama Jazz“: pasirodys skirtingų kartų džiazo kūrėjai

LRT.lt2016.11.17 11:35

Lapkričio 19 d., šeštadienį, pagrindinėje „Vilnius Mama Jazz“ scenoje Lietuvos nacionaliniame dramos teatre publiką džiugins „Phronesis“ ir „Oregon“, rašoma pranešime spaudai.

Trio „Phronesis“ kuriama muzika – neabejotinai skirta XXI amžiui. Juos BBC vadina „kolektyvu, galinčiu pakeisti jūsų gyvenimą“, o „The Guardian“ rašo tiesiai šviesiai: „Grupės koncertas – pritrenkiantis“. Garsūs žodžiai, tačiau bent jau šių trijų muzikantų gyvenimą „Phronesis“ tikrai pakeitė. Prieš 11 metų susibūrusi grupė du kartus buvo nominuota MOBO apdovanojimui geriausio džiazo kolektyvo kategorijoje, išleido šešis albumus, koncertavo visoje Europoje, JAV, Maroke, Brazilijoje ir Australijoje, suintrigavo garsiųjų Monrealio (Kanada) ir „North Sea“ (Olandija) džiazo festivalių žiūrovus. 

Kita vakaro grupė „Oregon“ – neabejotina džiazo legenda, žinoma kiekvienam tikram muzikos gurmanui, į Lietuvą atvykstanti pirmą sykį.

Dar praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pradžioje „Oregon“ užsitarnavo vienos originaliausių improvizacinės muzikos grupių titulą. Melomanus tada sužavėjo šios ketveriukės muzikinė alchemija – subtilus Vakarų ir Indijos muzikos, džiazo, avangardo derinys, kurį sunku su kuo nors palyginti.

„Grammy“ nominacijos, daugybė pasaulinių gastrolių, albumai, įrašyti su tokiais garsiais kolegomis kaip būgnininkas Elvinas Jonesas, unikali muzikinė vizija – yra daugybė priežasčių, dėl kurių neatkreipti dėmesio į „Oregon“ neįmanoma, jei bent šiek tiek domitės džiazu.

Organizatorių nuotr.

Į Lietuvą atvykstančioje grupėje ir šiandien muzikuoja jos branduolys – dar 1968-aisiais susipažinę gitaristas Ralphas Towneris ir obojumi bei saksofonu grojantis Paulas McCandlessas, kurių grojimas skamba visuose „Oregon“ albumuose, rašoma pranešime.

Grupė koncertavo ne tik festivaliuose ir klubuose, bet ir daugybėje prestižinių salių – Niujorko Carnegie Hall ir Lincolno centre, Berlyno filharmonijoje, Vienos Mozartsaal ir daugybėje kitų. „Oregon“ gastrolių maršrutai išraižė visą pasaulio žemėlapį – nuo JAV iki Indijos, Pietų Amerikos ir Australijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.