Kultūra

2016.11.07 23:02

JAV prezidento rinkimų išvakarėse menininkė pristatė „Donaldo nuotykių“ parodą

Viename iš sostinės gyvenamųjų rajonų menininkė Aistė Kisarauskaitė jau antrus metus kviečia į galeriją „Trivium“, įkurtą savo namuose. Pirmadienį šioje galerijoje atidaryta menininkės Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės paroda „Donaldo nuotykiai“, kuri neatsitiktinai atidaryta JAV prezidento rinkimų išvakarėse. 

S. Inčirauskaitė-Kriaunevičienė namų galerijoje „Trivium“ eksponuoja beveik 200 kramtomosios gumos vidinių popierėlių, vadinamųjų „Donaldo nuotykių“ kolekciją. Pasak menininkės, paroda neatsitiktinai atidaryta JAV prezidento rinkimų išvakarėse. Į vaikystės prisiminimus sugrąžino kitas Donaldas, bene pirmąkart per žmonijos istoriją populiarumu ir įtakingumu besikėsinantis aplenkti Ančiuką Donaldą ir jo nuotykių personažus. Tarp jų yra tam tikrų panašumų. Jie abu skirti plačiosioms masėms, geba generuoti milžiniškas pajamas ir puikiai pučia burbulus, teigiama parodos pristatyme.

 „Dabartiniai įvykiai, vykstantys Amerikoje, priminė tokį mūsų vaikystės Donaldą, dėl kurio visi mano kartos žmonės ėjo iš proto. Tai buvo iš Vakarų po truputį keliaujanti kramtoma guma. Donaldo kramtoma guma. Ypatingai vertingi buvo toje gumoje esantys vidiniai popierėliai, kuriuos mes vadinom „Donaldo nuotykiais“, – sakė menininkė S. Inčirauskaitė-Kriaunevičienė. 

Kaip pasakoja menininkė, kolekcija yra įsigyta, tačiau atitinka tą laiką, kuomet pati buvo vaikas – 1985-1986 metus.

„Iš tikrųjų, mano kolekcija buvo gerokai menkesnė, jei būčiau turėjusi tokią milžinišką kolekciją, tai būčiau buvusi mokyklos milijonierė, prezidentė, mane būtų ant rankų nešioję, nes tai buvo mūsų vaikiška valiuta, nes mes ir keisdavomės tarpusavy tais popierėliais, ir mainydavom į daiktus, tai buvo ir statuso demonstravimas, mano kolekcija buvo kukli, čia svajonių kolekcija“, – šypsodamasi kalbėjo menininkė.

Kitoje parodos dalyje eksponuojami keturi kibirai, primenantys vaikiškus kibirėlius su ryškiu piešiniu, kuriuose išsiuvinėtas Skrudžas Makdakas, vienas populiariausių Walto Disney`aus animacinių personažų.

 „Jie džiugina. Tai ne tik dekoratyvūs linksmi, bet ir socialiai aktyvūs darbai, jie turi poziciją – pilietinę, žmogišką, tai nėra tik gražus siuvinėjimas, gink dieve, pokalbis, kas ta politika, kokia ji, ar tai nėra iš tuščio į kiaurą“, – teigė galerijos šeimininkė A. Kisarauskaitė.

Paroda galerijoje „Trivium“ bus eksponuojama iki lapkričio 22-osios.