Kultūra

2016.11.07 19:55

Austrijoje suėmė suklastotus paveikslus pardavinėjusią grupę

BNS2016.11.07 19:55

Austrijos policija pirmadienį pranešė suėmusi įtariamų nusikaltėlių grupę, kuri už milijonus dolerių pardavinėjo tokių garsių menininkų kaip Pablo Picasso darbų klastotes.

Šeši įtariami prekeiviai buvo suimti netoli Vienos oro uosto esančio viešbučio kambaryje, kai bandė parduoti penkis P. Picasso paveikslus už 50 mln. JAV dolerių, pranešė policija.

Paveikslus norėjo neva įsigyti po priedanga dirbęs policijos pareigūnas. Specialiosios policijos pajėgos įsiveržė į viešbutį ir suėmė penkis austrus ir vieną slovėną, baimintasi, kad jie gali būti ginkluoti, nurodoma pranešime.

Vėliau buvo atliktos kratos suimtųjų namuose ir automobiliuose, per kurias buvo rasta 14 paveikslų klastočių su padirbtais menininkų parašais ir padirbti paveikslų autentiškumą neva patvirtinantys sertifikatai, esą pasirašyti P. Picasso sūnaus.

Įtariamojo slovėno namuose policija taip pat rado dar 66 suklastotus kitų menininkų darbus, tarp jų 40 pasaulinio garso meistrų, kaip Claude`as Monet ir Gustavas Klimtas, kūriniai.

Įtariami klastočių pardavėjai buvo suimti anksčiau šiais metais, bet apie areštus pranešta tik pirmadienį. Dabar visi už užstatą į laisvę paleisti įtariamieji tikino manę, kad pardavinėja paveikslų originalus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt