Kultūra

2016.11.06 23:45

Gražiai idėjai įgyvendinti užteko tik noro

Vieno žymiausių knygnešių Jurgio Bielinio tėviškėje Biržų rajone, Suoste, savivaldybei atsisakius išlaikyti biblioteką, jau 12 metų ji veikia vietos gyventojų iniciatyva ir yra vienintelė vietinių susibūrimo vieta.

Netoli Latvijos esančiame ir per šimtą gyventojų turinčiame Suoste uždarytas paštas, medicinos punktas, mokykla, o prieš dvylika metų ir savivaldybės išlaikoma biblioteka. Tačiau buvusios bibliotekininkės ir mokytojos dėka biblioteka neužvėrė durų.

Iš pradžių biblioteka glaudėsi nešildomose patalpose, vėliau persikėlė į buvusios mokyklos patalpas. Vietos gyventojai patys glėbiais nešė knygas, tačiau norėjosi jų fondus atnaujinti.

„Sužinojome, kad prezidentė dovanoja knygas, tai parašėm laišką ir gavome 9 knygas, parašėm laiškus leidykloms, pirmiausia tuoj atsiliepė  „Alma littera“, „Mijalba“. O dabar mes drąsesni ir laiškus išsiuntėme 15 leidyklų, jau 5 atsiliepė“, – sakė bibliotekininkė Aldona Vėjelienė.

Dabar bibliotekos fonduose per tris tūkstančius knygų. Asmenines knygas dovanojo kraštiečiai rašytojai, daug jų sukaupta apie Suosduoste gimusį knygnešį J. Bielinį. Bibliotekoje moterys dirba be atlygio.

„Jeigu dirbsim su atlygiu, tai tada bus labai didelis įsipareigojimas, o dabar jautiesi laisvas žmogus. Dirbi pagal galimybes, atlygio nenorėčiau, užtenka pensijos“, – teigė A. Vėjelienė.

Bibliotekoje skaito pusė kaimo gyventoju, žmonės juokauja, kad kaip ir J. Bielinis, dirba knygnešiais, knygomis aprūpina neįgaliuosius.

Bibliotekininkės žada plėsti veiklą ir čia rengti susitikimus su rašytojais, knygų aptarimus. Suostiškiai norėtų išmokti naudotis ir kompiuteriu, tačiau sako, kol kas jo neturintys.