Naujienų srautas

Kultūra2016.11.07 09:53

Londone – Baltijos muzikos festivalis

Londone surengtas antrasis Baltijos muzikos festivalis, kuriame lietuviai, latviai ir estai Jungtinės Karalystės klausytojus pakvietė susipažinti su baltiška muzika.

Baltijos muzikos festivalis prasidėjo Londono aukštosiose muzikos mokyklose studijuojančių studentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos koncertu Notting Hill`o Šv. Jono bažnyčioje. Tokį koncertą Baltijos muzikos draugija rengia antrą kartą, o „Jaunųjų Baltijos talentų“ koncertus Londone Baltijos Taryba organizuoja jau daugiau kaip dešimtmetį.

„Londone yra trys pasaulinio masto muzikos akademijos ir visose jose yra Pabaltijo studentų. Mūsų tikslas buvo suteikti studentams progą viešai pasirodyti ir, aišku, tuo pačiu ir parodyti, kad mes, Pabaltijo žmonės – kultūringi ir gabūs“, – sakė Baltijos Tarybos sekretorius Aleksas Vilčinskas.

Iki gruodžio 10 d. Jungtinės Karalystės sostinėje skambės aštuoni festivalio koncertai – klausytojai galės susipažinti su Baltijos kamerine muzika, po koncertą bus skirta latvių, estų ir lietuvių muzikai pristatyti, du koncertai dedikuoti Lietuvos kompozitorių Juozo Gruodžio ir Vlado Jakubėno kūrybai. Pastarasis ir pats yra koncertavęs Londone dar 1948-aisiais.

„Mūsų partneriai yra Britų taryba. Tai Britų taryba tais 1948 metais trims meninėms grupėms, kolektyvams iš pabėgėlių stovyklos, organizavo turą Anglijoj ir V. Jakubėnas jį labai gražiai aprašė. Vienas iš tų, kuris grojo, buvo pats Jakubėnas. Taigi, šiais metais mes skyrėm vieną koncertą specialiai jam“, – sakė festivalio organizatorius Rimantas Vingras.

Lietuvių muzikai skirtame koncerte solo smuikui grieš profesorė Rusnė Mataitytė – skambės Jurgio Juozapaičio, Broniaus Kutavičiaus, Vykinto Baltako, Vidmanto Bartulio, Anatolijaus Šenderovo ir Loretos Narvilaitės kūriniai. Antrąjį Baltijos muzikos festivalį gruodžio dešimtąją vainikuos Londone įkurtų estų, latvių ir lietuvių chorų atliekamos kalėdinės giesmės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi