Kultūra

2016.11.04 15:42

Lietuvos kariuomenės orkestras mini 25-erių metų sukaktį

LRT.lt2016.11.04 15:42

Lietuvos kariuomenės orkestras, minėdamas 25-erių metų kūrybinės veiklos sukaktį, šį šeštadienį rengia koncertą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

„Kad orkestras susigrotų, reikia maždaug dešimtmečio, taigi dabar esame pasiekę savo aukso amžių“, – sako Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas.

Beveik šešiasdešimties profesionalių muzikantų kolektyvą pasveikins Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, kiti Lietuvos ir užsienio svečiai.

Pagrindinė Lietuvos kariuomenės orkestro užduotis – reprezentuoti Lietuvos valstybę ir kariuomenę oficialių protokolinių ir visuomeninių renginių metu Lietuvoje ir užsienyje. Orkestras taip pat rūpinasi karinės muzikos Lietuvos kariuomenėje tradicijomis ir sklaida. Orkestro kariai vykdo ir karinio rengimo užduotis.

Šiuo metu orkestrui vadovauja kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas, jam talkina dirigentas kapitonas Dainius Pavilionis. Pirmuoju orkestro kapelmeisteriu buvo ir septyniolika metų jam vadovavo majoras Justinas Jonušas (1938-2013).

Lietuvos kariuomenės orkestras dalyvauja aukščiausio lygio valstybės svečių sutikimo ceremonijose, iškilminguose valstybiniuose renginiuose, Lietuvos kariuomenės oficialiose ceremonijose ir šventėse, rengia ir atlieka parodomąsias programas defiliadas. Orkestro atliekamus kūrinius taip pat galima išgirsti ir solinių koncertų Lietuvos visuomenei metu, kolektyvo įrašai skamba per Lietuvos radiją ir televiziją, yra išleistos septynios orkestro kompaktinės plokštelės.

Nuo pat įkūrimo pradžios orkestras bendradarbiauja su kariniais orkestrais ir jų dirigentais iš Europos Sąjungos ir NATO šalių. Lietuvos kariuomenės orkestras sėkmingai dalyvavo karinės muzikos festivaliuose ir koncertavo Vokietijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Švedijoje, Čekijoje.

Lietuvos kariuomenės orkestras yra grojęs su solistais Povilu Stravinsku (fortepijonas), Sergijumi Kirsenka (tūba), Daumantu Slipkumi (fortepijonas), akomponavo dainininkams Virgilijui Noreikai, Asmik Grigorian, Veronikai Povilionienei, Charsie Sawyer ir kitiems atlikėjams bei ansambliams.

Savo bibliotekoje Lietuvos kariuomenės orkestras turi daugiau nei tūkstantį lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių, kurie saugomi kasetėse ir kompaktinėse plokštelėse. Taip pat nemažai orkestro įrašų yra ir Lietuvos radijo ir televizijos fonotekose. Orkestras puoselėja kūrybinius ryšius su JAV, Belgijos, Vengrijos, Latvijos, Olandijos, Vokietijos kariniais orkestrais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.