Kultūra

2016.11.04 12:30

Lietuvos kino centras filmų pristatymui užsienyje skyrė 6,5 tūkst. eurų

BNS 2016.11.04 12:30

Lietuvos kino centras (LKC) kino projektų pristatymui užsienio festivaliuose skyrė 6,5 tūkst. eurų.

Parama skirta filmų „Šuolis“, „Šaltos ausys“, „Ką Dievas sau galvoja“, „Fanatikė“ bei kino projekto „Aplink pasaulį per 14 dienų“ pristatymams tarptautiniuose festivaliuose, pranešė LKC.

Režisierės Giedrės Žickytės dokumentikos projektas „Šuolis“, pasakojantis apie lietuvį jūreivį Simą Kudirką ir jo dramatiškas laisvės paieškas, bus pristatomas Tarptautinio Amsterdamo dokumentinių filmų festivalio metu. Kaip pažymima pranešime, čia organizuojamas IDFA forumas yra didžiausias dokumentinių filmų projektų pristatymų ir industrijos renginys pasaulyje.

Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Šaltos ausys“ yra atrinktas į trijų festivalių konkursines programas – tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Popoli“ Italijoje, tarptautiniame Minsko filmų festivalyje „Listapad“ Baltarusijoje ir kino festivalyje „Camerimage“ Lenkijoje. Filmas pasakoja apie du vyrus – tėvą ir jo kurčnebylį sūnų, kurie gyvena vienkiemyje, atskirti nuo civilizacijos. Dalydamiesi tuo pačiu stogu ir tais pačiais vargais, vyrai visgi išlieka tolimi vienas kitam.

Režisieriaus Gianluca Sodaro filmas „Ką Dievas sau galvoja?”, prodiusuotas Kęstučio Drazdausko, yra atrinktas į trumpametražių filmų festivalį „Aesthetica” Jungtinėje Karalystėje. Filmas pasakoja apie mažo miestelio pagyvenusį kunigą, kuris besiruošdamas mišioms sulaukia netikėto svečio – vienuolikmetės mergaitės, kuri, kaip vėliau paaiškėja, yra padavusi į teismą patį Dievą.

Režisierės Julijos Zubavičienės kino projektas „Aplink pasaulį per 14 dienų” atrinktas dalyvauti tarptautiniame kino renginyje „KinoPoisk Film Market” Rusijoje. Renginio metu kūrybinė komanda tikisi pristatyti projektą bei surasti potencialius partneris, projekto rėmėjus, platinimo bei pardavimo agentus. Pilnametražiame dokumentiniame filme pasakojama apie žymų keliautoją Fiodorą Koniuchovą, karšto oro balionu apskrido aplink pasaulį.

Tarptautiniame St. Louis filmų festivalyje JAV įvyks filmo „Fanatikė” (rež. Jamesas Mackenzie) premjera. Filmo pagrindinė montuotoja – lietuvė Irma Pužauskaitė. Filme pasakojama apie katalikiškos mokyklos moksleivę, sukrėstą žinios, kad jos geriausia draugė pasidarė abortą. Kovodama su moraline neteisybe ji kuria planą, kaip nužudyti gydytoją, nutraukusį draugės nėštumą. Ji taip aklai susikoncentruoja į šį planą, jog nenumatytos pasekmės – meilė, apgaulė, pašliję mokslai ir ant kulnų lipanti policija visiškai įklampina paauglę.