Naujienų srautas

Kultūra2016.11.03 23:00

Vienoje galerijoje – dviejų Lietuvos grafikų darbų paroda

Vilniuje, grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“, atidaryta grafikų Eglės Kuckaitės ir Evaldo Mikalauskio bendra paroda, kurioje menininkai ieško skirtumų bei sąsajų vyrų ir moterų kūryboje. 

Kaip ir nusako galerijos pavadinimas „Kairė-dešinė“ – kairėje – viena paroda, dešinėje – kita; vienoje E. Mikalauskio darbų ekspozicija, kitoje – E. Kuckaitės, dvi atskiros parodos, tačiau pristatomos kaip bendra paroda pavadinta „Judu. Už pievos kalnai. Už kalnų pieva“. 

„Mūsų kūryboje daug gamtos, per gamtos elementus kuriam ir kalbam apie tai, o šitoj parodoj visus darbus apjungė pavadinimas“, – sakė grafikė E. Kuckaitė.

Grafikė eksponuoja darbų ciklą „Akių glamonės“, kuris skirtas Eroto temai. Kaip sako menininkė, kiekvienas yra patyręs įsimylėjimo ir susižavėjimo jausmą, o kūrėjas jį patiria dažniau, jį sužavi mintis, vaizdas ar idėja.

E. Mikalauskis sako, kad rengdami bendrą parodą norėjo patyrinėti, palyginti kaip skiriasi dviejų grafikų vyro ir moters kūryba.

Nors ir E. Mikalauskio darbuose taip pat nemažai gėlių, tačiau sako, vos tik jas nupiešė, šios nuvyto. Grafiką traukia gamta, o ypač kalnai, jų paslaptis. 

„Kai kaime gyveni, vaikštinėji, kad ir tokiu šlykščiu oru, praeini per gamtą, stebi ir vėliau kuri paveiktas gamtos“, – teigė menininkas.

Grafikų E. Kuckaitės ir E. Mikalauskio parodos galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks iki lapkričio pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi