Kultūra

2016.11.03 15:32

Savaitgalį – legendinio „Kronos Quartet“ koncertas Vilniuje

LRT.lt2016.11.03 15:32

Jau šį savaitgalį garsiausias pasaulyje styginių kvartetas „Kronos Quartet“ koncertuos Vilniuje. Lapkričio 6 dieną JAV muzikos įžymybės surengs pasirodymą Kongresų rūmuose. Tai vienas iš festivalio „GAIDA 2016“ koncertų lapkričio mėnesį, rašoma pranešime spaudai. 

Festivalyje publikos dar laukia Philipo Glasso fortepijoninės muzikos vakaras bei garsios britų elektroninės muzikos grupės „Autechre“ pasirodymas. O paskutinis koncertas – fortepijono įžymybės Pierre-Laurent`o Aimard`o rečitalis – vyks gruodžio 16 d.

Legendiniam JAV kolektyvui „Kronos Quartet“ populiarumu negali prilygti joks kitas styginių kvartetas visame pasaulyje. Ši grupė nuo pat veiklos pradžios pasistengė iš esmės išplėsti savo koncertų publiką, kad ji apimtų ne tik klasikos mylėtojus, bet ir gerokai gausesnius roko ir elektroninės muzikos fanų būrius, džiazo ir „world music“ gerbėjus ir stilingąją meno pasaulio bohemą.

„Kronos“ kvartetas kasmet praleidžia 5 mėnesius gastrolėse, grodamas garsiausiose koncertų salėse, klubuose, festivaliuose. Ansamblis yra rengęs pasirodymų su tokiomis žvaigždėmis kaip Davidas Bowie, Tomas Waitsas, Paulas McCartney ar šiuolaikinė ritmenbliuzo atlikėja Nelly Furtado, kvartetas atlieka džiazo legendų (Ornette’o Colemano, Marijos Schneider, Theloniouso Monko) ir roko atlikėjų kūrinius (legendinio gitaristo Jimi Hendrixo, islandų „indie“ roko grupės „Sigur Rós“ muziką).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.