Kultūra

2016.11.03 14:57

LKC skyrė paramą filmų pristatymams užsienyje

LRT.lt 2016.11.03 14:57

Lietuvos kino centras parėmė 8 kino sklaidos užsienyje projektus. Iš viso jiems skirtas 6 501 eurų finansavimas. Parama skirta filmų „Šuolis“, „Šaltos ausys“, „Ką Dievas sau galvoja“, „Fanatikė“ bei kino projekto „Aplink pasaulį per 14 dienų“  pristatymams tarptautiniuose festivaliuose.

Tarptautinio Amsterdamo dokumentinių filmų festivalio metu yra organizuojamas IDFA forumas yra didžiausias dokumentinių filmų projektų pristatymų ir industrijos renginys pasaulyje. Jame bus pristatytas dokumentikos projektas „Šuolis“ (rež. Giedrė Žickytė, prod. VšĮ. „Moonmakers“). Filmas pasakoja apie lietuvį jūreivį Simą Kudirką ir jo dramatiškas laisvės paieškas.

Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Šaltos ausys“ (VšĮ „Monoklis“) yra atrinktas į trijų festivalių konkursines programas – tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Popoli“ (Italija), tarptautiniame Minsko filmų festivalyje „Listapad“ (Baltarusija) ir kino festivalyje „Camerimage“ (Lenkija). Filmas pasakoja apie du vyrus – tėvą ir jo kurčnebylį sūnų, kurie gyvena vienkiemyje, atskirti nuo civilizacijos. Dalydamiesi tuo pačiu stogu ir tais pačiais vargais, vyrai visgi išlieka tolimi vienas kitam.

Filmas „Ką Dievas sau galvoja?” (rež. Gianluca Sodaro, prod. Kęstutis Drazdauskas) yra atrinktas į trumpametražių filmų festivalį „Aesthetica” (Jungtinė Karalystė). Filmas pasakoja apie mažo miestelio pagyvenusį kunigą, kuris besiruošdamas mišioms sulaukia netikėto svečio – vienuolikmetės mergaitės, kuri, kaip vėliau paaiškėja, yra padavusi į teismą patį Dievą.

Tarptautiniame St. Louis filmų festivalyje (JAV) įvyks filmo „Fanatikė” (rež. Jamesas Mackenzie) premjera. Filmo pagrindinė montuotoja – lietuvė Irma Pužauskaitė. Filme pasakojama apie katalikiškos mokyklos moksleivę, kurią sukrečia žinia, kad jos geriausia draugė pasidarė abortą. Kovodama su moraline neteisybe ji kuria planą, kaip nužudyti gydytoją, nutraukusį draugės nėštumą. Ji taip aklai susikoncentruoja į šį planą, jog nenumatytos pasekmės – meilė, apgaulė, pašliję mokslai ir ant kulnų lipanti policija visiškai įklampina paauglę.

Režisierės Julijos Zubavičienės kino projektas „Aplink pasaulį per 14 dienų” atrinktas dalyvauti tarptautiniame kino renginyje „KinoPoisk Film Market” (Rusija). Renginio metu kūrybinė komanda tikisi pristatyti projektą bei surasti potencialius partneris, projekto rėmėjus, platinimo bei pardavimo agentus. Pilnametražiame dokumentiniame filme pasakojama apie žymų keliautoją Fedor Konyukhovą, kuris karšto oro balionu per vienuolika dienų apskrido aplink pasaulį.