Naujienų srautas

Kultūra2016.11.03 09:56

Sostinėje prasideda Europos šalių kino forumas „Scanorama“

BNS 2016.11.03 09:56

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda 14-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“, žiūrovams pasiūlysiantis daugiau nei 100 filmų.

Šiemet festivalis žiūrovus pasitinka pakeitęs savo įvaizdį, jis galutinai įtvirtins dar 2009 metais pasirinktą festivalio raidos kryptį – rodyti ne tik Šiaurės šalių kiną, bet kultūriškai kirsti visą Europą nuo Šiaurės iki Pietų, pranešė organizatoriai.

Filmai suskirstyti į 13 įvairių programų. Tarp jų bus specialūs kino seansai, skirti Irano kinui, naktis su Larso von Triero mini serialu „Karalija“, „In memoriam: Donatas Banionis“.

Festivalyje tradiciškai vyks ir konkursinė programa „Naujasis Baltijos Kinas“, tradicinė programa „Europos kino akademijos nominantai ir laureatai 2015“. Šeimoms skirta programa „Atsivesk mamą ir tėtį“.

Šių metų programoje ir dvi lietuviškos dokumentinio kino premjeros – tai jau apdovanojimais tarptautiniuose festivaliuose įvertintas ir Europos kino apdovanojimų nominaciją pelnęs bendras Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi darbas „Aš čia tik svečias“ bei Elžbietos Josadės trumpametražis debiutas „Dialogas su Jozefu“.

Pristatyti savo filmų bei susitikti su „Scanoramos“ žiūrovais atvyks ir užsienio kūrėjai – daugelio A. Wajdos filmų prodiuseris Michalas Kwiecinskis, filmo „Tėvas“ režisierius Visaras Morina, britų režisierius Andrew Steggall ir kiti. Industrijos renginyje „Scanoramos kryptys“ su kino mylėtojais meistriškumo dirbtuvėse susitiks aiškias kryptis savo kūryboje turintys vokiečių dokumentinio kino režisierė Ulrike Ottingeris ir portugalų režisierė Salomė Lamas bei italų animatorius Mauro Carraro.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 3–20 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Pokalbis su festivalio organizatore ir režisieriumi S. Hajdu – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi