Kultūra

2016.11.02 20:00

S. Stonytė: nuoširdus bendravimas kainuoja labai daug

LRT KULTŪROS laida „Stambiu planu“, LRT.lt2016.11.02 20:00

Žmonės išsiurbia vidinę vibraciją, kuri būtina scenai, todėl aktoriui ar dainininkui turėti didelę draugų kompaniją – sunkiai įmanoma. Taip sako operos solistė Sigutė Stonytė, pridurdama, kad jos aplinka – net per daug tobula, bet harmoninga. 

„Kiekvienas menininkas – individualistas, ir tam, kad išeitum į sceną ir tris valandas dainuotum aukštame lygyje, reikia turėti daug vidinių jėgų. Tavo energetika turi spinduliuoti. Jei bus draugų kompanijos, išsieikvosi, juk negali nebendrauti, o tada nieko nebeliks scenai. Esame uždari, turime turėti savo arką, kurioje turime pabūti, kad išgirstume vibraciją, kurią išnešime į scną, bet jei tu bendrauji su žmonėmis, jie išsiurbs tą vibraciją“, – kalba S. Stonytė. 

Žinoma operos solistė turi nesuskaičiuojamą kiekį apdovanojimų. Moteris tikina jų nesureikšminanti ir priimanti tarsi padėkas už įdėtą darbą. Į LRT laidos „Stambiu planu“ vedėjo Andriaus Rožicko frazę, kad daugeliui žmonių apdovanojimai itin svarbūs, solistė sureagavo kukliai: „Daugeliui, bet galima ir nebūti tuo daugeliu.“

Kaip ji vertina Padėkos premiją už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos teatrui, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordiną, Nacionalinę premiją, Estijos Respublikos Marijos Žemės Kryžiaus ordiną ir kitus jai įteiktus apdovanojimus? 

„Visi jie tokie netikėti. Man niekada jie nerūpėjo, eini, dirbi, galbūt net nedirbi, kuri arba būni tame, be ko neįsivaizduoji [savo gyvenimo], ir staiga – Kristoforas. Tas visada man staiga“, – tvirtina S. Stonytė. Ji prisimena, kad tada, kai gavo pirmąjį apdovanojimą už „Ledi Makbet“, dar buvo labai jauna, tad įvertinimas kiek pakuteno savimeilę, tačiau tik tiek.

„Tai galbūt reikalinga, aš suprantu žmones, kuriems tas labai svarbu ir džiaugsminga. Liūdnoka sutikti savo kolegą teatre, kuris sako: Siga, visą gyvenimą taip sunkiai dirbau, kad kas nors „ačiū“ pasakytų. Galbūt tas yra svarbu, gal tai yra „ačiū“, aš tai priimčiau taip, kaip „ačiū“, – LRT KULTŪROS laidoje „Stambiu planu“ svarsto pašnekovė.

Kalbėdamasi su A. Rožicku S. Stonytė taip pat atskleidė, kodėl prieš 20 metų atsisakė puikaus darbo pasiūlymo JAV teatre, kaip praleistų paskutinę savo gyvenimo dieną, ar bijo mirties ir kitus labai asmeniškus dalykus, o galiausiai pasikeitė vietomis su laidos vedėju.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Stambiu planu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.