Kultūra

2016.11.02 12:36

Švedų muzikos žvaigždė J. Gonzalezas vasarį atiduos duoklę Lietuvai

LRT.lt 2016.11.02 12:36

Liko lygiai trys mėnesiai iki pirmojo istorijoje švedų muzikos žvaigždės Jose Gonzalezo pasirodymo mūsų šalyje. Argentinietiško kraujo turintis švedas atskleidė savo planus ir oficialiai paskelbė koncertų turą su kameriniu orkestru. Kaip jau buvo skelbta anksčiau, ilgai lauktas J. Gonzalezo pasirodymas Lietuvoje įvyks vasario 2 d. „Compensa“ koncertų salėje, rašoma pranešime spaudai.

Būsima viešnagė Vilniuje – duoklė Lietuvos publikai, kuri per J.Gonzalezo karjerą taip ir neturėjo galimybės jo čia gyvai išgirsti. Žinia apie tokį J. Gonzalezo koncertą su orkestru pasklido iš lūpų į lūpas ir, atrodo, kad nudžiugino vietos melomanus.

„Apie J. Gonzalezą kalbėti ypač malonu. Jis – tikras brangakmenis. Vienas tų, kuriais Švedija pelnytai didžiuojasi. Jo įrašų visada laukiu ir laukiu be baimės, kad galiu nusivilti. Paleidus, kad ir naują jo dainą, net naktį žinočiau, kieno tai darbas. Jau trys soliniai albumai ir du su „Junip“ – jis vis dar aukštumoje. Jeigu dabar pradėčiau vardinti visus švedų muzikos žvaigždės nuopelnus – visa tai būtų dirbtina. Toks J. Gonzalezo pasirodymas su orkestru yra daugiau nei koncertas. Tvirtai manau, kad tai bus svarbiausias žiemos sezono renginys Lietuvoje. Tegul už jus nusprendžia muzika“, – sakė muzikos agentūros „8 Days A Week“ partneris Martynas Butkevičius.
Šiame koncertų ture J. Gonzalezo gyvo pasirodymo viziją padės išpildyti kamerinis orkestras „The String Theory“. Šį analogų pasaulyje neturintį orkestrą sudaro 22 profesionalūs švedų ir vokiečių muzikantai. Jau žinoma ir aišku, kad vasarį į Vilnių atvyks trys turo autobusai ir daugiau nei 30 asmenų komanda.

Patrickas Christensenas, arba tiesiog PC Nackt, yra šio talentingų muzikantų orkestro dirigentas, prodiuseris ir kompozitorius. Jis taip pat dirba ir rašo dainas garsiam vokiečių muzikos prodiuseriui ir atlikėjui Saschai Ringui. Šis vokietis Lietuvos publikai yra gerai pažįstamas kaip „Apparat“ ir yra grupės „Moderat“ narys.

Įdomu tai, kad tai jau antrasis toks J. Gonzalezo koncertų turas su „The String Theory“ kompanija. Pirmasis įvyko dar 2011 m. ir susilaukė labai gerų atsiliepimų. Tiesa, į šį turo maršrutą Baltijos šalys nebuvo įtrauktos. Pats J. Gonzalezas po šio turo pripažino, kad tai buvo geriausias dalykas, nutikęs jo karjeroje.

Patvirtinta, kad J. Gonzalezas kitų metų pradžioje vien Europoje surengs 18 tokių pasirodymų su kameriniu orkestru. Jau paskelbti pasirodymai Vokietijos, Olandijos, Belgijos, Prancūzijos ir kitų šalių koncertų salėse. J. Gonzalezo turo autobusai užsuks ir į Estijos sostinę Taliną – čia jo pasirodymą organizuoja „Tallinn Music Week“ siela Helen Sildna.