Kultūra

2021.10.27 08:02

Šalies vadovai sveikina rašytoją Skučaitę 90-ojo jubiliejaus proga

atnaujinta 08.07
LRT.lt2021.10.27 08:02

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir prezidentas Gitanas Nausėda sveikina poetę, dramaturgę, vertėją ir dainų tekstų autorę, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę Ramutę Skučaitę 90-ojo jubiliejaus proga.

„Gerbiamoji Ramute Skučaite, nuoširdžiai sveikinu Jus garbaus 90-ojo jubiliejaus proga. Esate itin talentinga rašytoja, poetė, eiliavimo meistrė, kurios eilėraščiai užaugino net keletą kartų. Jūsų šviesi kūryba ir žodžio skaidrumas žavi ir padeda į pasaulį pažvelgti švelnesniu žvilgsniu. Linkiu stiprios sveikatos ir kuo daugiau šviesos Jūsų kasdienybėje“, – sakoma premjerės sveikinime.

Pasak šalies vadovo, esame R. Skučaitės žodžių, eilučių ir posmų vaikai, kurie mus supantį pasaulį ir save šiame pasaulyje pažinome poetės kūryboje, jausdami neblėstantį nuoširdumą ir rūpinimąsi kiekvieno iš mūsų vidinių pasaulių gerove.

„Esate sakiusi, kad „eilėraštis tiesiog gimsta“, tačiau tik savo begaliniu jautrumu, talentu ir atsidavimu, taip pat gyvenimiška patirtimi šias stebuklingas akimirkas užfiksuojate ir, pasitelkusi laikui nepavaldžią formą, perteikiate savo skaitytojams“, – rašoma prezidento sveikinime.

Prezidentas padėkojo R. Skučaitei už neišsemiamą kūrybiškumą, skleidžiamą gėrį, grožį ir šviesą. Poetei šalies vadovas palinkėjo neblėstančio optimizmo, saulėtos nuotaikos ir sveikatos.

R. Skučaitę pasveikino ir kultūros ministras Simonas Kairys.

„Jūsų poetinis santykis su pasauliu yra skaidrus ir tikras, gilus ir prasmingas. Eilėraščių nuoširdumą ir muzikalumą labai vertina vaikai, ir šios talento savybės leido Jums tapti viena svarbiausių vaikų poečių lietuvių literatūroje. Kartu žavi Jūsų kūrybos įvairovė, kur iš daugiau kaip 50 parašytų knygų sau brangių kūrinių gali rasti bet kokio amžiaus skaitytojai, visų pirma klasikinės poezijos mėgėjai. Tad linkiu kuo platesnio Jūsų talento gerbėjų rato ir šviesaus kūrybos laiko“, – sveikindamas poetę sako kultūros ministras Simonas Kairys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt