Kultūra

2021.10.26 19:21

Dėl pandemijos dalis savivaldybių atšaukia renginius

atnaujinta 23.20
Rūta Lankininkaitė, Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.26 19:21

Augant COVID-19 susirgimų skaičiams, savivaldybės atšaukia renginius ne tik viduje, bet ir atvirose erdvėse. Kupiškio ir Lazdijų savivaldybėse iki gruodžio nevyks renginiai muziejuose, bibliotekose, kultūros centruose. Kultūros ministras sako, kad savivaldybės turi teisę riboti renginius, bet čia nueita esą lengviausiu keliu ir siūlo savivaldybėms ieškoti būdų, kaip paskiepyti daugiau gyventojų, kad nereikėtų riboti kultūros renginių.

Lazdijų rajono Krikštonių laisvalaikio salėje savaitgalį turėjo skambėti dainos, atnaujinančiųjų senas sodybas gyventojų laukė apdovanojimai. Tačiau dieną prieš rajono Ekstremalių situacijų komisija iki gruodžio renginius atšaukė.

„Labai gaila, bet ką padarysi, sveikata – svarbiausias turtas. Pas mus situacija jau gerėjanti, rimtai sirgo ir iš mano saviveiklininkų, ir aš pati sirgau“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja Krištonių laisvalaikio salės renginių organizatorė Lena Švetkauskienė.

Lankytojų nesulauks ir į Lazdijų kultūros centrą atvežta Uragvajuje gyvenančio lietuvių išeivio dailininko Gabrielo Vuljevo paroda. Tačiau paveikslus planuojama eksponuoti centro languose. Nevyks ir meno kolektyvų repeticijos.

„Į kolektyvą susirenka ir apie 20 žmonių, jie susirenka ir iš skirtingų gyvenimo vietų, darbų. Labai platus spektras, kur gali ateiti kažkas, o mes to nekontroliuojam“, – sako Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta.

Lazdijų rajone atšaukti renginiai ir lauke. Rajone serga apie 200 gyventojų – daugiausia nuo pandemijos pradžios. Savivaldybė tikina, kad leisti renginius tik su galimybių pasu nesvarstyta.

„Jeigu priemones uždraudėme, tai tada reikia palaukti iki lapkričio 30 dienos ir galėsime dalyvauti“, – teigia Lazdijų rajono vicemeras Valdas Petras Mikelionis.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Jakštas teigia – yra tam tikrų susirgimų, susijusių būtent su renginiais konkrečiose įstaigose.

Tuo metu kultūros ministras Simonas Kairys reiškia abejonę dėl ribojimų, kurių imamasi.

„Ar tikrai yra tie sektoriai pasirinkti ir tie ribojimai įvesti ten, kur tikrai yra viruso židiniai didžiausi ir ta grėsmė yra didžiausia, aš taip tikrai nemanau. Labai nesinorėtų, kad tie sprendimai būtų labiau imitaciniai, įrodant, kad mes kažką darom“, – sako kultūros ministras.

Antradienį pranešta, kad Lietuvoje nustatyti 2354 nauji COVID-19 atvejai, mirė 26 žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1842 COVID-19 sergantys žmonės. Ir toliau augant protrūkių skaičiui, epidemiologai ragina išnaudoti visas galimybes, kad virusas neplistų.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad bendras aktyvių COVID-19 protrūkių skaičius per savaitę dar išaugo ir siekia 965. Protrūkiai ir toliau fiksuojami ugdymo, gydymo, pramonės, paslaugų, maitinimo sektoriuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt