Naujienų srautas

Kultūra2016.10.31 09:58

„Degu kaip žvakė“: žymiausi atlikėjai apie tai, kodėl reikia daryti gera

LRT.lt 2016.10.31 09:58

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ kviečia įžiebti viltį jauniems žmonėms, padovanoti jiems kitokios ateities galimybę. Tradicinis paramos koncertas „Degu kaip žvakė“ šiemet kviečia nušviesti kelią gatvės jaunuoliams. Lapkričio 6 dieną, Šv. Kotrynos bažnyčioje dėl šio kilnaus tikslo savo talentą klausytojams dovanos žymiausi klasikinės ir populiariosios muzikos atlikėjai.

„Man atrodo, kad muzika – tai puiki priemonė padedanti daryti gerus darbus... Dovanoju tai, ką turiu brangiausio: savo jausmus, balsą ir muziką, nors taip galiu prisidėti prie veiklos, kuria galime padėti mūsų tautos ateičiai“, – sako Evelina Sašenko, savo pasirodymą paramos koncerto žiūrovams dovanojanti jau antrus metus iš eilės.

„Negaliu būti nuošalyje, kai teikiama tokia reikalinga pagalba! Manau, kad padėti kuo galiu, yra mano pareiga prieš sąžinę, Dievą ir žmones“, – kodėl jau trečią kartą dainuos ir kvies daryti gera pasakoja kita paramos koncerto žvaigždė Lilija Gubaidulina.

Tuo tarpu Liudas Mikalauskas sako, jog nereikia ieškoti priežasčių daryti gerus darbus, juos tiesiog reikia daryti. „Padėti silpnesniems – mūsų visų pareiga. Mūsų šeimoje vadovaujamasi tokiu požiūriu“, – pasakoja žinomas atlikėjas.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ trečius metus rengia paramos koncertą „Degu kaip žvakė“, nes tai puiki galimybė ne tik patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir padaryti išties gerą, reikšmingą darbą, prisidėti keičiant sunkumus patyrusių jaunuolių ateitį.

Be jau minėtų žymių atlikėjų koncerte taip pat bus galima pasiklausyti Monikos Liu, Mindaugo Bačkaus, Viktorijos Miškūnaitės, Ilja Aksionovo, Kristinos Žaldokaitės, Martyno Kuliavo bei brolio ir sesers, Igno ir Gretos Maknickų atliekamų kūrinių. Kaip ir kasmet, šis paramos koncertas neįsivaizduojami be Vilniaus miesto savivaldybės šv. Kristoforo orkestro ir jo meno vadovo bei dirigento maestro Donato Katkaus. „Geriausias būdas priminti gerus darbus – juos kartoti. Todėl grojam ir grosim. Tai gražu, gera, teisinga“, – sako maestro, kalbėdamas apie priežastis, kodėl ištikimai prisideda prie paramos iniciatyvos.

„Lapkričio šventės skirtos prisiminti mylimiausius, brangiausius žmones, kurių jau nebėra šalia mūsų. Pagerbdami jų atminimą uždegame žvakelę, pasimeldžiame. Labai simboliškas šiame kontekste ir mūsų kvietimas – tapti vilties žiburiu jauniems, tačiau „nurašytiems“, paliktiems žmonėms. Uždekime žiburį ir jiems, nors jų nepažįstame, kad jie neliktų gatvėje, neliktų tamsoje. Kartu mes galime pakeisti jų ateitį“, – sako Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ atstovė Dalia Sakalauskaitė-Babravičė.

Visos už koncerto bilietus ir LRT TELEVIZIJOS tiesioginės transliacijos metu surinktos lėšos pasieks jaunuolius, kurie dėl įvairių priežasčių turi gyvenimo gatvėje patirties, yra iškritę iš formalios švietimo sistemos, patyrę smurtą, turintys priklausomybių.

Bilietus į paramos koncertą „Degu, kaip žvakė“ galima įsigyti internetu, bilietai.lt svetainėje bei gyvai, visose bilietai.lt prekybos vietose. Visi norintys taip pat gali aukoti trumposiomis SMS žinutėmis arba skambindami telefonais 1454, auka 2 Eur, tokia galimybė bus ir sekmadienį, tiesioginės LRT transliacijos metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi