Kultūra

2015.09.08 13:45

Prasideda alternatyvios muzikos ir meno festivalis „Centras“

ELTA2015.09.08 13:45

Savaitę truks ciklas VIII tarptautinio medijų meno ir muzikos festivalio „Centras“ renginių, kurių pirmasis Kaune, istoriniame „Romuvos“ kino teatre, įvyks pirmadienio vakarą.

Savaitę truks ciklas VIII tarptautinio medijų meno ir muzikos festivalio „Centras“ renginių, kurių pirmasis Kaune, istoriniame „Romuvos“ kino teatre, įvyks pirmadienio vakarą.

Alternatyviosios muzikos bei meno gerbėjams skirtą festivalį čia pradės šiuolaikinio meno kūrėjų paroda, kurioje išvysime ir pasaulyje žinomo fotomenininko Tado Černiausko naujausią projektą „Paintography“.

Festivalio metu įvairiose Kauno miesto centro kultūrinėse erdvėse vyks naujausių vaizdo ir garso meno projektų pristatymai, aktualios paskaitos, susitikimai su užsienio ir lietuvių atlikėjais bei lektoriais, veiks kūrybinės dirbtuvės.

Antradienį Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ bus skaitomi informaciniai pranešimai, o trečiadienį – „Punto Jazz“ palėpėje pristatoma garso meno programa, kurioje dalyvaus eksperimentinės muzikos grupės „Gana2“, „Girnų giesmės“ ir kitos.

„Centras“ organizatoriai iš anksto kviečia kauniečius kartu pradėti išskirtinį savaitgalį su naujausiais Lietuvos ir užsienio atlikėjų gyvais audiovizualiniais pasirodymais kino teatre „Romuva“. Ketvirtadienį legendinės „Romuvos" erdvės priklausys avangardiškajai grupei „Kriget“ (Švedija), kolektyvui „AVaspo“ (Lietuva) ir jauniesiems medijų meno kūrėjams iš „Bionics“ (Lietuva).

Švedų grupė „Kriget“ gyvuoja jau 3 metus, yra išleidusi 3 albumus. Lietuvių kolektyvas „AVaspo“ festivalyje „Centras“ pristatys savo naujausią albumą „Kraujuojantis okeanas“, kuriame netiesiogiai kalbama apie žmogaus ir gamtos susvetimėjimą, tiksliau – pastarosios naikinimą. Kita lietuvių grupė – „Bionics“ – pristatys audiovizualinį projektą „Versus“.

Atsiliepiant į festivalio temą – „medijų tarmės“, šiame performanse pagrindinis dėmesys bus skiriamas programavimo kalbai.

Viena festivalio staigmenų – alternatyvios muzikos grupė „Kurak“. Ji savo debiutinį albumą „Notes“ jau pristatė ne tik Lietuvoje, bet ir Talino muzikos savaitės metu bei pelnė didžiules melomanų ir muzikos kritikų simpatijas.