Kultūra

2016.10.29 15:56

Nobelio komitetas pageidauja išgirsti B. Dylano dainą per ceremoniją

BNS2016.10.29 15:56

Nobelio literatūros premiją skirianti Švedijos akademija šeštadienį pranešė, kad JAV veteranas bardas Bobas Dylanas neprivalo dalyvauti apdovanojimo ceremonijoje Stokholme, tačiau jo bus prašoma paskaityti kokią nors paskaitą ar net atlikti dainą.

B. Dylanas galėtų pasakyti kad ir trumpą kalbą, surengti pasirodymą, kreiptis per vaizdo transliaciją arba netgi sudainuoti, Švedijos radijui sakė akademijos nuolatinė sekretorė Sara Danius.

„Tikiuosi, kad jis padarys, ką pats nori daryti“, – tvirtino ji ir pridūrė, kad akademija „padarys viską, ką gali“, kad ceremoniją pritaikytų prie jo pageidavimų.

Po savaites trukusios tylos B. Dylanas penktadienį pagaliau pranešė apie planus gruodžio 10 dieną atsiimti Nobelio literatūros premiją Stokholme. Premiją jis pavadino „nuostabia ir neįtikėtina“.

„Sunku tuo patikėti, – Didžiosios Britanijos laikraščiui „The Daily Telegraph“ penktadienį sakė B. Dylanas. – Ar kas nors apie ką nors panašaus svajoja?“

Paklaustas, ar dalyvaus Nobelio premijos laimėtojų garbei Švedijos karaliaus Carlo XVI Gustafo rengiamame bankete, B. Dylanas atsakė: „Būtinai. Jei tai išvis įmanoma“.

Nobelio premijos ir piniginiai prizai laureatams tradiciškai įteikiami gruodžio 10 dieną, minint jos įkūrėjo švedų pramoninko ir išradėjo Alfredo Nobelio mirties 1896 metais sukaktį

75-erių metų amerikietis šių metų laureatu paskelbtas spalio 13 dieną, tačiau vienas premiją teikiančios Švedijos akademijos narys po savaitės pasiskundė, kad amerikietis neatsiliepė nė į vieną iš daugybės telefono skambučių.

Akademijos narys, švedų rašytojas Peras Wastbergas, B. Dylaną pavadino „nemandagiu ir arogantišku“. Jo teigimu, anksčiau niekada nėra buvę, kad akademija nežinotų, ar laimėtojas atsiims apdovanojimą.

Tačiau naujienų agentūrai TT S. Danius tvirtino, kad per 15 minučių trukusį pokalbį telefonu antradienį B. Dylanas elgėsi „kukliai, draugiškai ir linksmai“.

Paklaustas, kodėl neatsakė į akademijos skambučius, B. Dylanas atsakė: „Na, dabar aš čia.“

B. Dylanas, kurio eilės paveikė ne vieną gerbėjų kartą, yra pirmasis dainų kūrėjas, apdovanotas prestižine Nobelio literatūros premija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.