Kultūra

2021.10.25 11:52

Rygos kino festivalyje geriausiu paskelbtas Blaževičiaus filmas „Bėgikė“: „Sprendimas labai drąsus“

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2021.10.25 11:52

8-ajame tarptautiniame Rygos kino festivalyje Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ paskelbtas geriausiu vaidybinio filmo kategorijoje. „Sprendimas labai drąsus. Tie filmai jau atrinkti, jie jau yra geriausi. Turime būti labai dėkingi savo pagrindinio vaidmens aktorei“, – LRT.lt teigė filmo prodiuserė Marija Razgutė.

„Visi filmai buvo labai stiprūs, tarp jų – ir Kanų kino festivalio laimėtojai. Visada lengva apdovanoti tuos, kurie jau susirinkę kalną prizų, bet vertinu, kai žiuri atranda kažką naujo, ką nori pastebėti. Čia yra pirmas „Bėgikės“ prizas. Net neabejoju, kad prie to prisidėjo Jakštaitė. Sprendimas labai drąsus. Tie filmai jau atrinkti, jie jau yra geriausi. Turime būti labai dėkingi savo pagrindinio vaidmens aktorei“, – LRT.lt teigė filmo prodiuserė Marija Razgutė.

Pagrindinė filmo herojė Marija nubunda namie su prakirsta lūpa, jos ranka nutirpusi. Kažkur dingęs ir jos vaikinas Vytas, jo „Facebook“ profilyje – jokių naujų įrašų. Tai jau nebe pirmas kartas, kai Marija atsiduria šioje situacijoje ir tai vėl gali blogai pasibaigti, tad ji privalo kuo greičiau surasti Vytą. Ji pasileidžia bėgti ir prasideda parą – nuo ryto iki ryto – trunkanti žadą atimanti Marijos laisvės ir pasiaukojimo drama. Apsišarvavusi meile ir kantrybe, ji blaškosi po miestą, sekdama pabiromis užuominomis apie tai, kur yra Vytas. O aplink verda gyvenimas – pro šalį grėsmingai žygiuoja kariuomenė, troleibusuose ir vakarėliuose vyksta savi reikalai, o mama klausinėja „ką šiandien valgei?“.

Įtemptoje trilerį primenančioje meilės istorijoje pagrindinį vaidmenį atlieka Žygimantė Elena Jakštaitė, už šį darbą jau pelniusi prestižinį „Shooting Stars 2021“ apdovanojimą, o jos pradingusį vaikiną vaidina aktorius Marius Repšys.

Filme „Bėgikė“ taip pat vaidina Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Laima Akstinaitė, Vytautas Kaniušonis („Lošėjas“), Valentinas Krulikovskis („Šventasis“), Viktorija Kuodytė („Miegančių drugelių tvirtovė“), ir kt. Filmo scenarijaus autoriai: Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė ir Teklė Kavtaradzė, prodiuserė: Marija Razgutė („M-Films“), koprodiuseriai iš Čekijos: Vratislav Šlajer ir Jakub Košťál („Bionaut“).

Tarptautinius kino festivalius apkeliavęs naujausias Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ lapkričio 10 d. prisistatys Lietuvos žiūrovams. Jį pirmą kartą pamatyti bus galima Šiaurės šalių kino forume „Scanorama“, o nuo lapkričio 19 d. „Bėgikė“ keliaus po šalies kino teatrus.

Rygos tarptautinis kino festivalis buvo įkurtas 2014 m. ir greitai tapo vienu svarbiausių Latvijos kultūros renginių. Tai kino šventė, supažindinanti tarptautinę kino industriją su šiuolaikiniu Baltijos ir Šiaurės šalių regiono darbais, o vietinę publiką su naujausiais pasaulio kino reiškiniais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt