Kultūra

2021.10.25 12:01

„Scanoramos“ vadovės Gražinos Arlickaitės patarimai artėjančio festivalio žiūrovams

Mindaugas Klusas, LRT.lt2021.10.25 12:01

Lapkričio 4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose startuoja Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Lietuvos žiūrovams žadantis įsimintinas kino juostas iš žymiausių Europos kino festivalių. Kurie filmai šių metų programoje ryškiausi? Kaip išsirinkti filmą, kuris patiktų? Kurio filmo peržiūrą padovanoti draugui, kad nenuviltum?

Ką būtina pamatyti, jei dar tik pradedi pažintį su kokybišku kinu, o kas patiks tikriems kino gurmanams?

„Scanoramos“ vadovės Gražinos Arlickaitės patarimai artėjančio festivalio žiūrovams

Turtingoje ir stiprioje festivalio programoje – daugiau nei 100 filmų, kviečiančių pažinti pasaulį ir save.

Į visus klausimus atsako „Scanoramos“ vadovė Gražina Arlickaitė, spalio 25–26 d. žiūrovus kviečianti į viešas konsultacijas.

„Jau 19 metų „Scanorama“ rodo filmus. Festivalis išlaikė savo pamatines vertybes. Galima tikėtis 12 programų – čia ras vietos ir žanrinis kinas. Filmai atkeliauja iš įvairiausių kino festivalių“, – pasakojo G. Arlickaitė.

„Mes siūlome ne tik tai, kas įvertinta aukščiausiais balais, patys įdomiausi tie atradimai, kuriuos žmogus padaro pats“, – komentuodama filmų atsirinkimą pagal apdovanojimus komentavo festivalio vadovė.

Ji kvietė žiūrėti filmus „Kūnelis“ ir „Klara Sola“. „Norėčiau, kad kiekvienas žiūrovas susidarytų savo 10-tuką, ar 5-tuką“, – kalbėjo G. Arlickaitė.

Ji teigė, kad visuomet yra siekiama balanso tarp debiutantų ir garsių vardų, tarp „smūginių“ filmų ir „tiesiog gero kino“. Filmas „Avelė“ buvo įvertintas už išskirtinį originalumą: „Tai unikalus žvilgsnis į savo kraštą. Šis filmas festivalyje užsuks trumpam – kiek ilgesniam laikui nei parą“.

Janas Matuszyńskis „kalba apie tai, kas buvo, bet taip randa paaiškinimus tam, kas vyksta šiandien“. Ko mus moka istorija, klausia ir Sergejaus Loznicos dokumentinė juosta „Babin Jaras. Kontekstas“.

Šių metų „Scanoramos“ tema – sugrįžimo tema.

„Neretai visus domina naujausi filmai. „Scanorama“ užsiveria Marijos Stonytės filmu „Švelnūs kariai“. Kniečiame į Algimanto Puipos premjerą „Sinefilija“, Blaževičiaus filmą „Bėgikė“, Rakauskaitės, Griniūtės filmus“, – apie gausų premjerų planą kalbėjo festivalio vadovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt