Kultūra

2021.10.23 23:46

Justina Gringytė debiutuoja Nacionalinėje Paryžiaus operoje: atsakingą vaidmenį atliks ekologiškoje scenoje

Justina Ilkevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.23 23:46

Lietuvos solistė Justina Gringytė debiutuoja Nacionalinėje Paryžiaus operoje, kur atlieka Madalenos vaidmenį Giuseppe Verdi operoje „Rigoletas“.

Nors Paryžiuje jau beveik mėnesį, į repeticiją keliaujanti J. Gringytė tiesiog švyti, sako, kad koncertuoti Paryžiaus operoje kartu su Prancūzijos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir choru neįtikėtina patirtis. Ir nors teko lipti ant garsiausių operos scenų nuo Londono iki Seulo, šį kartą ima ypatingas jaudulys.

„Nuostabi istorinė opera, fantastiniai kolegos, muzikantai, scenos darbininkai, absoliučiai visas kolektyvas dirba kaip vienas didelis laikrodis, iš tikrųjų labai gera, tai didžiulė privilegija, šventė eiti kiekvieną rytą į repeticijas ir rengtis spektakliams. Fantastika“, – pasakoja operos solistė.

Panorama. Specialią akciją vykdžiusi policija nustatė 38 pažeidėjus, kurie naudojosi svetimais galimybių pasais

Italų kompozitoriaus G. Verdi „Rigoletas“ – rūmų juokdario drama, kurioje susipina ir juokas, ir tragedija. Hercogą sukursčiusios ir likimus pakeitusios Madalenos vaidmenį atliekanti J. Gringytė sako, kad šis vaidmuo reikalauja plataus balso diapazono.

„Madalena yra tik trečiame veiksme, tačiau labai dramatiška. Tas jos atėjimas ir buvimas yra dramatiškas, ji nepraplaukia lengvai, o turi palikti žymę ir pėdsaką. Apimties prasme tai nėra ilgas vaidmuo, tačiau dramaturgine – labai stiprus vaidmuo, labai atsakingas, nes būtent Madalena pakeičia situaciją“, – tikina solistė.

Iššūkių kelia ir pati scena. Į ekologiją ir klimato kaitą dėmesį siekianti atkreipti Paryžiaus opera ją įrengė kaip kartoninę dėžę, kurios grindinys – banguojančios.

„Niekada nežinai, kas gali nutikti scenoje, kaip ir gyvenime. Štai rugpjūčio mėnesį eidama nepamačiau vieno laiptelio ir susitraukiau kojų raiščius. Tai nereikėjo ir scenos“, – prisimena operos solistė.

Pagal šį pastatymą Madalena – kabareto savininkė, todėl vaidmuo ryškus ir reikalaujantis šimtaprocentinio atsidavimo.

„Aš čia turiu 16 spektaklių, yra 2 sudėtys ir aš vaidinu abejose. Palinkėkit man sveikatos ir sėkmės“, – tikina J. Gringytė.

Trijų veiksmų italų virtuozo G. Verdi šedevrą galima bus pamatyti visą mėnesį. Pačioje Paryžiaus širdyje, Bastilijos operos teatre pasirodymai vyks iki pat lapkričio 24 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt