Kultūra

2021.10.23 14:04

Laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ – kodėl nutrūksta barokinės muzikos žvaigždės Thibault Noally stygos?

LRT.lt2021.10.23 14:04

Barokas genuose – taip galima būtų apibūdinti šios dienos laidų ciklo „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ svečią.

Barokas lyg švyturys išnyra prieš akis ir tampa tikslu, kurio sieki kiekvieną dieną, kad tolimi amžiai ir jo žmonės taptų artimi ir suprantami dabar, nes jie tokie pat kaip ir mes ir taip pat arti dangaus.

Muzikiniai kupolai tvirti kaip akmeniniai skliautai ir lengvi kaip aukštai plevenančios marmuro klostės.

Thibault Noally – garsus prancūzų smuikininkas, barokinės muzikos atlikėjas ir aistringas jos propaguotojas. ,,Pagalvojau, kad barokinė muzika turėtų būti plačiai pristatyta klausytojams. Tai tarsi misija, kurią norėjau įgyvendinti'', – sako Thibault Noally.

Dažnai barokinės muzikos repertuaras atrandamas archyvuose, bibliotekose, kur nugulę to meto muzikos šedevrai, juos reikia atrasti ir vėl prikelti gyvenimui.

Tarp profesionalių atlikėjų sutikti bendraminčiai, barokinės muzikos žvaigždės Cecilia Bartoli, Philippas Jarousky’s, Vivica Genaux ir fanatiškai pasišventę barokui muzikantai, grojantys Paryžiuje jo įkurtame ansamblyje ,,Les Accent''.

,,Viena iš didžiausių laimių mano karjeroje – groti su tokiais įkvepiančiais muzikantais'', – sako jis.

Apie muzikines klajones, ieškant geriausių mokytojų, prancūzišką virtuvę ir Londono prisijaukinimą, archyvuose atrandamus baroko perlus ir nutrūkusias stygas kviečiame žiūrėti laidoje ,,Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus'' spalio 23 d. 18.30 val. per LRT Plius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt