Kultūra

2021.10.23 13:55

Projektas „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ kviečia į talką savanorius

ELTA2021.10.23 13:55

Ateinančių metų sausį didžiuoju atidarymo renginiu bus pradėtas kultūrinis maratonas, kuris Kauną ir Kauno rajoną pavers viena didele Europos scena.

Organizuojant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymo savaitgalį, apimsiantį sausio 19–23 dienas, pluša milžiniška kūrybinė komanda: Londono olimpinėse žaidynėse dirbęs režisierius Chrisas Baldwinas, užsienio ir Lietuvos menininkai, kūrėjai, atlikėjai, techninis personalas. „Žalgirio arena“ laikinai virs didžiausiu ekranu Europoje, šalia kurio iškils didžiulės šimtų žmonių kurtos dekoracijos, o įspūdingą šou stebės dešimtys tūkstančių miestiečių ir svečių, teigia „Kaunas 2022“ projekto atstovė Indrė Sekevičienė.

Pasak pranešimo, Kaune ir Kauno rajone kitąmet suplanuota daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių (iš kurių daugiau nei 50 premjerų), pustrečio šimto koncertų.

Jau 2022 m. sausio 22 d. viso žemyno akys, ausys ir širdys bus Kaune. Šis miestas oficialiai taps Europos kultūros sostine. Kad viskas pavyktų dar geriau, nei planuojama, būtina itin svarbi šio fenomeno grandis – kultūros savanoriai. Skaičiuojama, kad tokio masto renginiui, kuris savo tarptautinės gerbėjų armijos dydžiu prilygsta dainų konkursui „Eurovizija“, reikia tūkstančio savo miestą ir jo istoriją mylinčių, kūrybinga ateitimi tikinčių žmonių.

„Tai yra mūsų visų projektas – sukurkime sėkmingą Europos kultūros sostinės pavyzdį, kartu pasitikime atvykstančius svečius ir padėkime jiems atskleisti savo nepaprastąjį Kauną“, – visus, neabejingus savo miestui, prisijungti prie kasdien augančios savanorių, jaukiai vadinamų „kultūristais“, komandos kviečia „Kaunas 2022“ programos vadovė Ana Kočegarova.

Jos teigimu, savanoriai, bendruomenės, rėmėjai jungiasi prie Kaunas 2022 projekto iš dviejų paskatų, – visų pirma, projektas – šiuolaikiškas, įdomus, norisi būti jo dalele, kita vertus, mylintiems Kauną rūpi prisidėti kuriant sėkmingą miesto ir rajono istoriją taip, kaip galime kiekvienas asmeniškai. Padedant reguliuoti srautus renginyje, globojant užsienio menininkus, atveriant savo kiemą svečiams ir menui ar įkuriant pirmą modernizmo muziejų Kaune – pastarasis įvykis, beje, yra tikra sėkmės istorija!

„Bus nuostabu po tokių įvykių prisiminti – tuo metu padėjau šiame renginyje, statėme skaityklą savo rajono parke, vaišinome europiečius savo valgiais Kiemų šventėje“, – įsitikinusi „Kaunas 2022“ programos vadovė.

„Kultūristai“ prie svarbiausio starto Kauno istorijoje gali prisidėti įvairiais būdais: tapti didžiojo atidarymo šou dalimi ir pasirodyti scenoje. Taip pat – pasitikti ir informuoti žiūrovus bei koordinuoti jų srautus, prisidėti prie įvairių aktyvacijų mieste įgyvendinimo, informuoti lankytojus, pasitikti ir asistuoti renginio svečiams iš užsienio, fotografuoti, filmuoti ir platinti informaciją ar net prisidėti prie renginio prieinamumo žiūrovams su individualiais poreikiais.

Savanorystės galimybių netruks ir po atidarymo renginio, tad visi, norintys „pačiupinėti“ kultūrą ir meną iš arti bei prisidėti prie Kauno ir Kauno rajono augimo, kviečiami būti programos dalimi ištisus 2022-uosius metus. Registruotis – https://kaunas2022.eu/tapk-savanoriu/.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt