Kultūra

2021.10.22 15:00

Kino teatro kova dėl spragėsių grįžo bumerangu: sujungus bilietų ir užkandžių kasas žiūrovai lieka be kino

Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2021.10.22 15:00

Į „Forum Cinemas Vingis“ atėjusių kino gerbėjų pastaruoju metu laukia nepatogumai – bilietus į filmus tenka pirkti ten pat, kur parduodami spragėsiai ir kiti užkandžiai. Socialiniuose tinkluose kino lankytojai skundėsi nepatekę į kino seansus, nes, sujungus kasas, spėti nusipirkti bilietą iki seanso pradžios tapo kone neįmanoma. Fotografas, šokėjas, nuomonės formuotojas Naglis Bierancas keliavo namo taip ir neišvydęs filmo. „Forum Cinemas“ direktorius Gintaras Plytnikas LRT.lt pažadėjo, kad šį savaitgalį tokio nepatogumo nebeteks patirti.

N. Bierancas pasakoja turėjęs kvietimą į filmą „Titanė“, jį kasoje reikėjo išsikeisti į bilietą. Anot jo, galimybių pasus tikrinantis darbuotojas teigė, kad modelis vis keičiasi – bilietų ir užkandžių kasos tai sujungtos, tai atskirtos.

Nuomonės formuotojas pasakoja pradėjęs filmuoti laukimą eilėje, nusidriekusioje iki pat išėjimo: „Pradėjo suktis gyvatėlė. Apie 10–15 minučių trunka reklamos, bet mes laukėme virš 20 minučių ir nepriartėjome prie kasos. Išėjome nepanaudoję kvietimų, nepamatę filmo. Būčiau nematęs filmo pradžios, man taip netiko – liko nusivylimas. Neatsitiko tragedijos, tiesiog nefaina.

LRT.lt primena, kad anksčiau per pandemiją užkandžiai ir gėrimai kino salėse buvo uždrausti. Tada G. Plytnikas akcentavo, kad gėrimai ir užkandžiai sudaro apie trečdalį kino teatrų pajamų, todėl pandemijos padarinius šis sektorius jaučia itin stipriai. „Iš pradžių džiaugėmės, kad apskritai galime dirbti, dabar supratome, kad nedirbti labiau apsimoka, negu dirbti“, – tuomet pasakojo G. Plytnikas. Tąsyk jis svarstė, kad, matyt, buvome vienintelė šalis pasaulyje, „kurioje kino salėje negalima valgyti spragėsių“.

N. Bierancas stebisi, kad dabar, kai užkandžiai leisti, nepavyko pasižiūrėti filmo. „Jei teikia jie tokią galimybę – įsigyti bilietą kino teatro kasoje, paslauga turi būti teikiama tinkamai. Aš vis tiek eisiu į tą kino teatrą, nežadu boikotuoti, bet norėčiau, kad srautai būtų suvaldyti“, – sakė jis ir svarstė, ar yra saugu per pandemiją tiek laiko praleisti žmonių spūstyje.

„Palaukti viskas okay, bet tai jau neadekvatu“, – tvirtino N. Bierancas. Jam pasidalinus patirtimi socialiniuose tinkluose, nemažai žmonių rašė patyrę tą patį.

Anot G. Plytniko, kino teatrų repertuaruose atsirado keletas labai populiarių filmų ir susiformavo didesni žiūrovų srautai, nei buvo planuota. Kaip pasakoja pašnekovas, per pandemiją iki šiol teatras dirbo tik 30 procentų pajėgumu, dabar apkrova pakilo iki 60-ies.

„Keletas žmonių apsirgo prieš praeitą savaitgalį, nebūtinai kovidu. O tokio žiūrovų srauto nesitikėjome. Neatleidome per karantiną nė vieno darbuotojo. Tiesa, tai – nesusiplanavimo momentas. Nuo šiandien grįžtame prie senų bilietų pardavimo įpročių ir per piką atskiriame užkandžių ir bilietų kasas“, – tikino pašnekovas.

Pastaruoju metu, anot jo, dažniausiai pakakdavo ir bendros eilės – tokia praktika buvo taikoma ir iki karantino ne per piką.

Anot jo, Vyriausybė yra įpareigojusi užregistruoti kiekvieną, kuris perka bilietą, tie, kurie nusiperka bilietą internetu, yra užregistruojami automatiškai.

„Mes kviečiame pirkti internetu. Mes nenorime eilių – eilė yra blogis, mums tai nepatinka, tai – papildomas darbuotojų laikas. Negaliu pažadėti, kad populiariu laiku 5 minutės prieš filmą žiūrovas spės įsigyti bilietą“, – pasakojo G. Plytnikas.

Susisiekęs su kino teatro personalo vadovu, jis pažadėjo, kad šį savaitgalį veiks dvi kasos, skirtos tik bilietams parduoti. „Tai, be abejo, neturėtų būti žiūrovo problema, susitvarkysime, kad to diskomforto nebūtų“, – teigė G. Plytnikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt