Kultūra

2021.10.21 15:11

Šį šeštadienį LRT.lt portale – diskusija ir pranešimai, nagrinėsiantys architektų agentiškumą

LRT.lt2021.10.21 15:11

Antrą kartą vyksiantis Architektūros fondo forumas šeštadienį kviečia architektūros lauko veikėjus ir visus architektūros entuziastus į įkvepiantį ir turiningą susitikimą kultūros komplekse „SODAS 2123“, rašoma fondo pranešime žiniasklaidai. Forumo diskusiją ir keturis išskirtinius pranešimus kviečiame stebėti LRT.lt portale jau šį šeštadienį, nuo 11:45 iki 15:45.

Šių metų renginyje ypatingas dėmesys bus skiriamas architektų vaidmeniui visuomenėje, architektūros kultūros laukui ir šios specialybės žinių taikymui peržengiant įprastas disciplinos ribas. Forumo dalyviai bus kviečiami išgirsti ir kalbėti apie tai, koks galėtų būti architektų balsas viešose diskusijose, erdvinių bei socialinių iššūkių akivaizdoje. Atrasti šį balsą padės įkvepiantys pranešimai bei pristatymai atskleidžiantys įvairiausius pavyzdžius, kaip architektūros įrankiai taikomi už konvencinių praktikos rėmų.

Renginį pradės diskusija „Architektų agentiškumas. Kokį vaidmenį visuomenėje užima architektai ir prie kokių pokyčių jie gali prisidėti?“ Joje dalyvaus šiuolaikinio meno, rezidencijų ir edukacijos centro Rupert vadovė Julija Reklaitė, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Linas Tuleikis, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė, VILNIUS TECH universiteto Architektūros fakulteto dekanas Liutauras Nekrošius ir architektūrinio aktyvizmo propaguotoja Rasa Chmieliauskaitė, o diskusiją moderuos Architektūros fondo direktorius Martynas Germanavičius.

Po diskusijos žiūrovų lauks net keturi įkvepiantys pranešimai. Išgirsite menininko, tyrėjo, Lietuvos erdvės agentūros įkūrėjo Julijono Urbono pranešimą ir architektės Viltės Janušauskaitės pranešimą „FIXUS Mobilis – kad paveldas neprarastų pulso!“ „TAKTAK“ studija, Rasa Patalauskaitė ir Robert Ilgen, pristatys mobilių struktūrų projektą „Pop-Up Ma Parole“, o „Kurk Lietuvai“ programos dalyviai, Gintarė Kapočiūtė, Ignas Kazlauskas ir Gaudrė Znutaitė, supažindins su savo projektais kuriančiais miestų žaliąją infrastruktūrą.

Transliacijai pasibaigus, kultūros komplekse „SODAS 2123“ renginį pratęs Architektūros fondo programos „Materialūs pasakojimai“ ir jos leidinio pristatymas po kurio bus paskelbta architektūros kritikos platformos „Aikštėje“ 2022 m. tema.

Paskutinioji renginio dalis – Eksperimentų platformos 2021 m. programos rezultatų pristatymas, kuris kvies susipažinti su beveik pusę metų trukusio intensyvaus kūrybinio proceso rezultatais. Nuo meninių tyrimų iki praktiškų intervencijų – 20 platformos dalyvių, su mentorių pagalba, plėtojo savo idėjas ir vystė alternatyvius architektūrinės praktikos metodus. Šio proceso rezultatai kultūros komplekse bus eksponuojami tris savaites – iki lapkričio 13 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt