Naujienų srautas

Kultūra2016.10.26 11:52

Fortepijono įžymybės P.-L. Aimard`o koncertas įvyks gruodį

LRT.lt 2016.10.26 11:52

Dėl įžymiojo pianisto Pierre-Laurent`o Aimard`o ligos neįvykęs numatytas koncertas spalio 25 d. Nacionalinėje filharmonijoje perkeliamas į gruodžio 16 d. Koncertas taip pat vyks Filharmonijos salėje. Visi įsigyti bilietai galioja.

P.-L. Aimard`as kitą savaitę išvyksta į jau seniai numatytą gastrolių turą po JAV, Japoniją ir Aziją, tad į Vilnių gali atvykti tik gruodį, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Koncertą organizuojantys „Vilniaus festivaliai“ atsiprašo klausytojų už nepatogumus ir tikisi supratimo dėl pianisto ligos.

P.-L. Aimard`as apibūdinamas kaip išskirtinis atlikėjas, savo programose aprėpiantis muziką nuo Bacho iki Boulezo, pelnęs „Grammy“ apdovanojimą, jo įrašai patenka tarp „iTunes“ dažniausiai siunčiamų albumų.

P.-L. Aimard`as rengia koncertus su svarbiausiais pasaulio orkestrais – Karališkuoju Nyderlandų „Concertgebouw“, Vienos ir Niujorko filharmonijų, Leipcigo „Gewandhaus“ orkestrais, diriguojamais Riccardo Chailly, Esa-Pekka Saloneno, Vladimiro Jurowskio, Peterio Eötvöso, sero Simono Rattle`o ir kitų garsių šių dienų dirigentų.

Jis kviečiamas būtu reziduojančiu pianistu, rengti ypatingas programas ir koncertus didžiosiose pasaulio salėse – Niujorko „Carnegie Hall“ ir Lincolno centre, Vienos „Konzerthaus“, Berlyno filharmonijoje, Paryžiaus filharmonijoje, „Cité de la Musique“, Zalcburgo Mozarteume.

P.-L. Aimard`as yra prestižinio ir senas tradicijas turinčio Oldboro muzikos festivalio („Aldeburgh Festival“, JK) meno vadovas. Ilgą laiką buvo Londono Southbank centro rengiamo Boulezo muzikos festivalio „Exquisite Labyrinth“ („Rafinuotas labirintas“) meno patarėjas.

Pianisto įrašytas Johanno Sebastiano Bacho „Fugos menas“ pelnė jam „Diapason d`Or“ ir „Choc du Monde de la Musique“ premijas bei įkopė į „Billboard“ klasikinės muzikos įrašų viršūnes bei yra tarp dažniausiai parsisiunčiamų „iTunes“ klasikos albumų sąrašų.

Už albumą „Hommage à Messiaen“ P.-L. Aimard`as pelnė „ECHO Klassik“, o „Grammy“ apdovanojimą – už 2005 m. to paties „Deutsche Grammophon“ išleistą Charles`o Ives „Concordo sonatos“ įrašą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi