Kultūra

2021.10.19 13:34

Netrukus kinuose – stulbinančiai gražus filmas kačių ir meno mylėtojams

LRT.lt2021.10.19 13:34

Lietuvos kinuose netrukus pradedama rodyti įspūdinga drama „Kibirkščiuojantis Luiso Veino gyvenimas“ (angl. „The Electrical Life of Louis Wain“, 2021), nudžiuginsianti menui ir katėms neabejingus žiūrovus, rašoma „VLF Filmai“ pranešime žiniasklaidai.

Tai – istorija apie kultinį 19 a. dailininką Luisą Veiną, pagarsėjusį antropomorfistiniais kačių, užsiėmusių žmogiškais darbais, piešiniais.

Būtent šiam menininkui šiandien galime būti dėkingi už į mūsų namus atviliotas kates – 19 a. Anglijoje keturkojės buvo laikomos purvinu gatvės gyvūnu, netinkamu laikyti namuose, kuriuose tuo metu karaliavo šunys, tačiau fantastiški L. Veino piešiniai ir įsteigtas Nacionalinis kačių klubas (angl. „National Cat Club“) stipriai prisidėjo prie visuomenėje vyravusių pažiūrų keitimo ir kačių įsileidimo į namus.

Dailininkas išgyveno ir stulbinančią meilės istoriją – gyvenimo partnere pasirinko vyresnę ir iš žemesnio visuomenės sluoksnio kilusią moterį ir... namuose ėmė auginti katiną! Vėliau L. Veinas ne kartą tikino, jog kūryba besižavėjusi mylimoji ir kačiukas Piteris paklojo pamatus jo karjerai, nuolatos įkvėpdami ir skatindami eiti pirmyn.

Menininko karjera truko daugiau nei tris dešimtmečius, jo sąskaitoje daugiau nei 100 iliustruotų vaikiškų knygų, nesuskaičiuojamas kiekis iliustracijų, publikuotų laikraščiuose ir žurnaluose, o L. Veino kurti atvirukai iki šių dienų išlieka kolekcionierių ypač medžiojamu objektu, aukcionuose neretai parduodamu už keliasdešimt tūkstančių JAV dolerių.

Įspūdingą gyvenimą nugyvenęs vyras nusipelno tai iliustruojančio filmo, tad netrukus biografinė drama „Kibirkščiuojantis Luiso Veino gyvenimas“ žiūrovą pakvies vizitui į 19 amžių. Istorijos epicentre – dailininkas Luisas Veinas (akt. Benedictas Cumberbatchas).

Neįtikėtinai talentingas, savotišką gyvenimo būdą propaguojantis aristokratas. Palaikomas žmonos Emily (akt. Claire Foy), kates dailininkas pavertė populiariausiu ir geidžiamiausiu augintiniu – jo išgarsintos keturkojės piešiniuose linksminasi, šoka, eina į mokyklą, apsipirkinėja ir kas rytą keliauja į darbą.

Tačiau už gyvenimo džiaugsmą ir grožį skleidžiančių L. Veino piešinių slypi skausminga dailininko asmeninio gyvenimo ir meilės istorija...

Įspūdingas aktorių žvaigždynas: Benedictas Cumberbatchas, Claire Foy, Olivia Colman, Taika Waititi, Toby Jones ir atlikėjas Nickas Cave`as susitinka įspūdingoje istorijoje, pasakojančioje, kaip vieno dailininko teptukai pasaulį privertė eiti iš proto dėl jo piešiniuose vaizduojamų kačių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt