Kultūra

2021.10.18 14:14

Šimtai modelių Izraelyje prie Negyvosios jūros pozavo nuogi – siekta atkreipti dėmesį į klimato kaitą

LRT.lt2021.10.18 14:14

Kaip praneša euronews.com, šimtai modelių buvo sukviesti į Izraelį, kur dykumos ruoželyje šalia Negyvosios jūros, pridengę kūnus tik baltais dažais, dalyvavo naujausiame amerikiečių menininko Spencerio Tunicko fotografijos projekte.

JAV menininkas jau trečią kartą grįžta į šią vietą, norėdamas atkreipti dėmesį į Negyvosios jūros, kuri per metus atsitraukia maždaug metrą, problemas, rašoma „The Guardian“.

„Man kūnas simbolizuoja grožį, gyvenimą ir meilę“, – sako S. Tunickas, įvairiose pasaulio vietose surengęs dešimtis nuogų žmonių fotosesijų.

Prieš dešimtmetį ant sūriosios Negyvosios jūros kranto S. Tunickas nufotografavo daugiau nei 1000 nuogų modelių.

Izraelis ir Jordanija didžiąją dalį aukštupio vandens nukreipė žemės ūkiui ir geriamojo vandens tiekimui, o dėl klimato kaitos suintensyvėjęs garavimas dar labiau pagilino jūros problemas.

Menininko teigimu, padengti modelius baltais dažais jis nusprendė norėdamas priminti biblijinę istoriją apie Loto žmoną, kuri, kaip teigiama, pavirto druskos stulpu, rašoma dienraštyje „South China Morning Post“.

Keletas konservatyvių Izraelio politikų piktinosi S. Tunicko projektu, vienas jų net reikalavo, kad Turizmo ministerija atšauktų paramą „masinio pasibjaurėjimo renginiui“.

Arado meras Nisanas Benas Hamo sakė, kad šis projektas jam yra tarsi Arado, „kaip liberalaus miesto“, pagarsinimas. Jis tikisi, kad fotosesija pritrauks daugiau lankytojų ir padės surinkti lėšų naujam Negyvosios jūros muziejui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt