Kultūra

2021.10.18 12:13

Mirė buvusi žurnalo „Kultūros barai“ atsakingoji sekretorė, žurnalistė Eleonora Mykolaitienė

LRT.lt2021.10.18 12:13

Spalio 16 dieną mirė buvusi žurnalo „Kultūros barai“ atsakingoji sekretorė, straipsnių autorė Eleonora Mykolaitienė. Atsisveikinti su velione galima šiandien, pirmadienį Laidojimo namuose Olandų gatvėje nuo 15 val. Laidojama antradienį 13 val., pranešama Lietuvos žurnalistų sąjungos interneto svetainėje.

„Ela, kaip ją vadino visi „kultūrbarėnai“, nemėgo patetikos, pasaldinto tono, buvo santūri, taktiška ir kritiška tiek savo pačios, tiek ir kitų atžvilgiu. Tačiau jos kritiškumas nusistebėtinai puikiai derėjo su geranoriškumu, jautrumu, pakantumu net chroniškai vėluojantiems „pavaldiniams“. Pamenu, griežtokai sakydavo: „Žurnalo numeris jau greit keliaus į spaustuvę, o dalis tekstų vis dar jūsų rašalinėse!“ Bet iškart pridurdavo suprantanti, kad žurnalistika irgi yra kūryba, kuriai reikia laiko, apmąstymų, įsijautimo, tad truputį dar luktelės, bet, žinoma, „proto ribose“, – rašo „Kultūros barų“ vyr. redaktorė Laima Kanopkienė.

„Čia derėtų pridurti, kad atsakingajai „Kultūros barų“ sekretorei, kaip tos pareigos vadintos sovietmečiu, gulė ant pečių visa žurnalo leidyba, o anais „ikikompiuteriniais“, visuotinio deficito, cenzūros ir priespaudos laikais tas procesas buvo visais atžvilgiais ganėtinai komplikuotas“, – pastebi L. Kanopkienė.

„Šiaip ar taip, daugelio pripažįstamas šviesus „Kultūros barų“ įvaizdis anuomet nebūtų buvęs įmanomas be atkaklių Eleonoros Mykolaitienės pastangų, todėl taip skaudu suvokti, kad jos netekome“, – teigia žurnalo vyr. redaktorė.

Spaudai rengiamoje „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijoje“ rašoma, kad žurnalistė Eleonora Mykolaitienė gimė 1930 rugpjūčio 25 dieną Kaune, mirė spalio 16 dieną Vilniuje. 1954 baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete. 1950–1952 buvo laikraščio „Lietuvos pionierius“ literatūrinė darbuotoja. 1952–1958 žurnalo „Žvaigždutė“ skyriaus vedėja, 1958 – žurnalo „Moksleivis“ skyriaus redaktorė, 1958–1966 – laikraščio „Vakarinės naujienos“ kultūros skyriaus vedėja, 1966–1991 – žurnalo „Kultūros barai“ atsakingoji sekretorė. Rašė moksleivių auklėjimo, motinos ir vaiko, moterų gyvenimo temomis, paskelbė straipsnių kaimo kultūros klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt