Kultūra

2016.10.24 17:13

Nukeliamas fortepijono įžymybės P.-L.Aimardo koncertas

LRT.lt2016.10.24 17:13

„Vilniaus festivaliai“ gavo žinią apie įžymiojo pianisto Pierre-Laurent`o Aimard`o ligą, dėl kurios jis negali atvykti į Vilnių. Tad spalio 25 d. numatytas P.-L. Aimard`o koncertas Nacionalinėje filharmonijoje neįvyks, rašoma pranešime spaudai.

Šiuo metu organizatoriai stengiasi perkelti P.-L. Aimard’o koncerto datą į kitą savaitę (arba kiek vėliau) ir apie tai informuos artimiausiu metu. Visi įsigyti bilietai į šį koncertą galios.

Organizatoriai atsiprašo už nepatogumus ir tikisi publikos supratimo dėl pianisto ligos.

P.-L. Aimard`as apibūdinamas kaip išskirtinis atlikėjas, savo programose aprėpiantis muziką nuo Bacho iki Boulezo, pelnęs „Grammy“ apdovanojimą, jo įrašai patenka tarp „iTunes“ dažniausiai siunčiamų albumų.

P.-L. Aimardas rengia koncertus su svarbiausiais pasaulio orkestrais: Karališkuoju Nyderlandų „Concertgebouw“, Vienos ir Niujorko filharmonijų, Leipcigo „Gewandhaus“ orkestrais, diriguojamais Riccardo Chailly, Esa-Pekka Saloneno, Vladimiro Jurowskio, Peterio Eötvöso, sero Simono Rattle`o ir kitų garsių šių dienų dirigentų.

Jis kviečiamas būtu reziduojančiu pianistu, rengti programas ir koncertus didžiosiose pasaulio salėse – Niujorko „Carnegie Hall“ ir Lincolno centre, Vienos „Konzerthaus“, Berlyno filharmonijoje, Paryžiaus filharmonijoje, „Cité de la Musique“, Zalcburgo Mozarteume.

P.-L. Aimard`as yra prestižinio ir senas tradicijas turinčio Oldboro muzikos festivalio („Aldeburgh Festival“, JK) meno vadovas. Ilgą laiką buvo Londono Southbank centro rengiamo Boulezo muzikos festivalio „Exquisite Labyrinth“ („Rafinuotas labirintas“) meno patarėjas.

Pianisto įrašytas Johanno Sebastiano Bacho „Fugos menas“ pelnė jam „Diapason d`Or“ ir „Choc du Monde de la Musique“ premijas bei įkopė į „Billboard‘ klasikinės muzikos sąrašų viršūnes bei dažniausiai parisiunčiamų „iTunes“ klasikos albumų sąrašo viršūnes.

Už albumą „Hommage à Messiaen“ P.-L. Aimard`as pelnė „ECHO Klassik“, o „Grammy“ apdovanojimą – už 2005 m. to paties „Deutsche Grammophon“ išleistą Charles`o Ives „Concordo sonatos“ įrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.