Kultūra

2016.10.24 16:02

Unikalų ansamblį sukūrusias seseris užsienyje nešioja ant rankų

LRT.lt 2016.10.24 16:02

Sekmadienį išskirtinėje sostinės vietoje – „Geltonosios sofos klube“ netradicinį klasikinės muzikos skambesį klausytojams dovanojo unikalus ansamblis „Regnum Musicale“ (lot., „Muzikos karalystė“). Šis kolektyvas ypatingas tuo, kad jame groja keturios seserys Daunytės, rašoma pranešime spaudai.

Merginos šiam pasirodymui sukūrė neeilinę programą kartu su Afrikos būgnų vadovu, perkusijos meistru Gediminu Mačiulskiu, todėl koncerto metu skambėjo ne tik smuikas, violončelė, arfa ir fleita, bet ir Afrikos būgnai.

„Regnum Musicale“ spalvingą rudens vakarą „Geltonosios sofos klube“ atliko ryškiausius klasikos opusus, džiazines improvizacijas, į programą įpynė lietuvių liaudies kūrybos skambesio. Koncerte skambėjo ir išskirtinis Fausto Latėno „Pasadoblis“, kurio originalas parašytas altui solo su fortepijonu. Tačiau Nacionalinio simfoninio orkestro smuikininkas Borisas Traubas aranžavo kūrinį specialiai šiam ansambliui.

Tą vakarą ypatingas buvo ne tik seserų ansamblio repertuaras, bet ir įvaizdis. Specialiai „Geltonosios sofos klubo“ koncertui dizainerė Laura Dailidėnienė aprengė atlikėjas originaliais sceniniais drabužiais, kurie paryškino jų modernų kolektyvą.

„Jos – tartum keturi angelai, nusileidę į žemę su vienu tikslu: suvirpinti mūsų širdis muzikos garsais. Ši muzika yra tartum šilti saulės spinduliai, žaidžiantys varvekliuose, lyg džiaugsmo ir palaimos pliūpsnis jūsų širdžiai“, – taip ansamblio muzikavimą apibūdino klausytojai.

Spalvingas, užvedantis merginų kolektyvas didžiulio dėmesio sulaukia tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Lietuvaitės klausytojų širdis pavergia ne tik savo atliekamos muzikos repertuaru, bet ir neeiline sudėtimi. Jaunosios kartos muzikės yra šviesios atminties poeto ir kultūros veikėjo Vaidoto Daunio dukros: Joana (arfa), Vita Marija (fleita), Elena (violončelė) ir Kotryna Ugnė (smuikas).

Įdomu tai, kad seserų ansamblio „Regnum Musicale“ karjera prasidėjo toli nuo gimtinės –Amerikoje. Apie unikalų kvartetą sužinoję Amerikos lietuviai netrukus pakvietė koncertuoti už Atlanto. Ansamblis taip pat yra koncertavęs Ispanijoje, Olandijoje, Šveicarijoje. Visai neseniai lietuvaitės konkurso būdu buvo atrinktos ir pakviestos pristatyti koncertinę programą Honkonge.

Lietuvoje merginos yra puikiai žinomos bei mylimos poeto V. Daunio dukros. Kaip užsienyje publika priima keturias sesutes? „Maloniai nustebome, kad mus svetur priima taip pat jaukiai ir šiltai, kaip gimtinėje“, – sakė Elena.

Jai antrino Joana. Užsienyje merginas sutinka kaip ypatingą reiškinį. „Pasirodo, koncertuojančias keturias seseris pasaulyje laiko retenybe. Mus nešioja ant rankų kaip stebuklą, – juokėsi arfa grojanti muzikė. – Atrodo, kad šiais laikais jau nieko nenustebinsi. Bet, pasirodo, viskas įmanoma.“

Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje studijuojančios jaunoji smuikininkė Kotryna Ugnė ir violončelininkė Elena mano, kad dabar pasaulis pasidarė toks mažas, jog visai nesvarbu, kokioje šalyje tu esi.

„Viskas priklauso nuo to, ar esi kūrybingas ir originalus. Ar leisi savo kūrybingumui pasireikšti. Lietuvoje skleistis kaip menininkui yra labai geros sąlygos. Čia gimusį meninį produktą gali lengvai skleisti svetur“, – pasakoja jaunosios muzikės.