Kultūra

2021.10.15 21:37

Piketas dėl Vilniuje surengto choro iš Rusijos pasirodymo: jie koncertuoja Kryme

atnaujinta 22.25
LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.15 21:37

Grupė aktyvistų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų Vilniuje surengė protestą prieš atlikėjus, kurie vykdo koncertinę ir kitą viešą veiklą okupuotose Ukrainos teritorijose.

Toks protestas surengtas viename sostinės viešbučių, vykstant Maskvos Danilos Vienuolyno patriarchalinio vyrų choro koncertui.

Vienas iš protesto akcijos organizatorių Vilniaus ukrainiečių bendrijos narys Aleksas Matvejevas sako, kad šia iniciatyva norima privatų sektorių paraginti nebendradarbiauti su priešiškus politinius režimus palaikančiais atlikėjais.

„Būtent šis choras dalyvauja propagandiniuose renginiuose, pavyzdžiui, Krymo okupacijos arba, kaip jie sako, susivienijimo metinėse, koncertuoja pačiame Kryme. Kiek žinau valstybinės įstaigos atsisakė juos įsileisti, mes žinome, kad buvo pasitarimas pas kultūros ministrą, bet šiuo atveju labiau kreipiamės į privačius organizatorius, nes man atrodo, jie to signalo, kurį matėme iš valdžios, kol kas nesuprato ir, panašu, kad kai kurie nenori suprasti“, – LRT RADIJUI aiškino jis.

Šį mėnesį Lietuvoje taip pat buvo suplanuotas rusų pianisto Nikolajaus Luganskio, anksčiau koncertavusio Donecke, pasirodymas. Tačiau vėliau paskelbta, kad šis koncertas neįvyks.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt