Kultūra

2016.10.24 13:47

Galerija ant ratų – meno kūriniai ant viešojo transporto

LRT.lt 2016.10.24 13:47

Pirmadienį kauniečiai gatvėse išvydo kiek neįprastus ir kitokios išvaizdos maršrutinius taksi – į miesto gatves išvažiavo pop art stiliaus kūriniais papuošti autobusai. „Galerija ant ratų“ – taip vadinasi bendras menininko Algio Kriščiūno ir maršrutiniais taksi Kauno mieste keleivius vežančios įmonės „Kautra“ projektas, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

„Galerija ant ratų“ –  tai aštuoni skirtingi pop art stiliaus darbais apklijuoti maršrutiniai taksi, važinėjantys Kauno mieste. Nuo Supermeno, važiuojančio motoroleriu, iki Anglijos karalienės apatinių ar Darto Veiderio, pirmadienį besikeliančio iš lovos.

„Prasideda tamsusis metų laikas, tad, manau, mums visiems reikia daugiau spalvų ir pozityvių dalykų. O tokie ir yra A. Kriščiūno darbai. Džiaugiuosi, kad galime prisidėti prie gražesnio, spalvingesnio ir simpatiškesnio Kauno. Taip pat šia akcija norime parodyti, kad viešasis transportas yra šiuolaikiškas ir įdomus. Tai ne tik transporto priemonė, vežanti mus į namus ar į darbą. Tai yra šis tas daugiau“, – kalbėjo UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.  

Kauniečiai „Galerija ant ratų“ galės mėgautis iki metų pabaigos. Tai pirma tokio tipo kūrinių paroda Lietuvoje.

„Iš pradžių kiek nustebino pasiūlymas, bet man visuomet įdomu ir malonu sudalyvauti netradicinėse veiklose. Manau, tai pirma tokia darbų galerija ir jos pristatymas Lietuvoje. Savo darbais norisi ir truputį paprovokuoti miestiečius, atkreipti jų dėmesį, sukelti šypseną. Gal kai kam pasirodys per daug provokuojančiai matyti Anglijos karalienės apatinius ant maršrutinio taksi? O gal kaip tik kažką pralinksmins keliaujant ryte į darbą“, – kalbėjo menininkas A. Kriščiūnas.

„Galerija ant ratų“ darbais papuošti Kauno miesto maršrutiniai taksi važiuoja įprastais 51–57 maršrutais.