Kultūra

2021.10.15 12:06

Režisieriaus Danieliaus Minkevičiaus trumpametražis filmas „Dance“ atrinktas į prestižinį kino festivalį

LRT.lt2021.10.15 12:06

Spalio 14 dieną paskelbta, kad režisieriaus Danieliaus Minkevčiaus trumpametražis filmas „Dance“ atrinktas į prestižinio „Camerimage“ kino festivalio studentų filmų programą, rašoma filmo kūrėjų pranešime žiniasklaidai.

„Camerimage“ filmų festivalis yra didžiausias tarptautinis kino festivalis pasaulyje, dedikuotas operatoriaus profesijai bei meistriškumui. Taip pat, yra vienas iš nedaugelio Europos kino festivalių, suteikiančių kvalifikaciją JAV kino meno ir mokslo ir akademijos studentų filmų apdovanojimams. Galimybę varžytis dėl studentų „Oskarų“ įgyja kiekvienas nominuotas filmas.

Vykstantis jau beveik 30 metų, festivalis pasižymi turtinga istorija ir itin žymiais kino vardais. Čia buvo rodyti ir apdovanoti tokių kino grandų filmai kaip Spike`as Lee, Robertas Zemeckis bei Johnas Lasseteras.

Festivalio programą sudaro studentų filmai iš geriausių pasaulio kino mokyklų: Amerikos filmų instituto konservatorijos (AFI), Prahos kino mokyklos (FAMU), Lodzės kino mokyklos ir kitų. Tarp jų – ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolvento D. Minkevičiaus filmas.

D. Minkevičiaus trumpametražis vaidybinis filmas „Dance“ – tai režisieriaus baigiamasis bakalauro darbas. Filmas pasakoja apie tėvą, kuris, norėdamas atkurti nutrūkusius ryšius su savo sūnumi, pasineria į naktinį Vilniaus gyvenimą. Pagrindinį tėvo vaidmenį atlieka žinomas kino bei teatro aktorius Aleksas Kazanavičius, sūnų įkūnija Saulius Ambrozaitis.

Filmo „Dance“ operatorius Oskaras Abramavičius už ankstesnį D. Minkevičiaus filmą „Nukryžiavimas“ buvo paskelbtas geriausiu 2020 m. jaunuoju operatoriumi „Ąžuolo“ apdovanojimuose. “Nukryžiavimas“ taip pat buvo nominuotas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose, kaip 2020 metų geriausias studento darbas.

Filmą „Dance“ prodiusavo Lietuvos muzikos ir teatro akademija, koprodiusavo Ieva Norvilienė (Tremora). Tarptautinė filmo premjera įvyks lapkričio mėnesį, seanse dalyvaus ir filmo režisierius bei operatorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt