Kultūra

2021.10.14 14:21

Kelionė po atsinaujinusias „Keistuolių teatro“ erdves: siurprizai, nauji patogumai ir šansas jauniesiems kūrėjams

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.14 14:21

Prieš dvejus metus Vilniaus „Keistuolių teatre“ suvaidintas paskutinis spektaklis ir prasidėjo teatro rekonstrukcija. Nors darbai dar iki galo nebaigti, teatras rengiasi atidarymui ir planuoja trijų dienų atidarymo festivalį.

Po 30 metų veiklos Vilniaus „Keistuolių teatras“ atsinaujino iš esmės. Ir pokyčiai prasideda jau nuo teatro emblemos ir įėjimo.

Anksčiau žiūrovai į teatrą įeidavo per Spaudos rūmų holą, nuo šiol teatras turės naują, autonominį, tik teatro įėjimą.

„Gali taip nutikti, kad žiūrovai per atidarymą dar kartelį galės pamatyti senuosius teatro laiptus, kurie tikrai pasikeis, bet dabar dar neišduosiu, kaip“, – pasakoja „Keistuolių teatro“ steigėja, aktorė Ilona Balsytė.

Keistuolių teatras atsinaujino: pasidairykite po pasikeitusias erdves

Viena teatro steigėjų, ir šios rekonstrukcijos projekto vadovių, aktorė I. Balsytė sako, kad teatro erdvė padidėjo nežymiai, tik dabar išnaudotos visos erdvės, ir iki šiol nenaudotos. Terasa – viena iš naujai sukurtų erdvių.

„Čia įspūdingiausia vieta, nes čia yra visa vėdinimo sistema, nes mūsų salėje ir šalta būdavo, vasarą turėjome vaidinti atviromis durimis. Dabar, aš įsivaizduoju, visų mechanizmų užteks. O šiaip ant stogo smagu, žinoma, jis dėl gaisro padarytas, gaila, negalima kasdien vaikščioti“, – LRT TELEVIZIJAI rodydama naujas teatro erdves pasakojo aktorė.

Šios rekonstrukcijos autoriai – architektų grupė „Implmt“. Teatro rekonstrukcija vykdoma Europos struktūrinių fondų lėšomis, projekto vertė – 4 milijonai eurų.

Didžioji teatro salė išliko tokia pati, čia pakeistos kėdės, taip pat atnaujinta apšvietimo, garso technika.

„Jau mūsų kėdės buvo tokios, kad jau nebebuvo tos minkštos dalies, o dabar turime gražias, naujas ir patogias kėdes ir netgi režisieriaus kėdę“, – džiaugiasi I. Balsytė.

Projekto autoriai vienoje iš nenaudotų teatro erdvių įkūrė Mažąją salę, kuri bus skirta jaunųjų kūrėjų darbams.

„Šita salė skirta kameriniams eksperimentiniams darbams, tikėkimės jaunųjų aktorių eksperimentų ir kūrybinių proveržių“, – sako aktorė.

Teatras atsidaryti planuoja kitą savaitgalį trijų dienų festivaliu „Atidaryk mane“. Jo metu bus rengiamos ekskursijos po naujas ir senas patalpas, žiūrovai galės pažvelgti ir į tas patalpas, kurios paprastai jiems neprieinamos.

Per atidarymo festivalį bus galima ne tik susipažinti su naujomis tetaro erdvėmis, žiūrovų lauks koncertai, spektakliai, edukacinės veiklos vaikams ir suaugusiems.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt